Eiroparlamenta deputāti: Rasisms ir nopietna problēma arī ES

Rasisms ir nopietna problēma ne tikai ASV, bet arī Eiropā - tā debatēs Eiropas Parlamentā secināja vairums deputātu.

Eiropas Parlamenta debates par rasismu un policijas vardarbību spilgti ilustrēja otrdienas atgadījums ar Zaļo grupas deputāti no Vācijas Pjeretu Hercbergu-Fofanu. Šī 71 gadu vecā tumšādainā sieviete Briseles Ziemeļu dzelzceļa stacijā esot nofotografējusi, kā vairāki policisti ir vardarbīgi izturējušies pret diviem melnādainiem jauniešiem.

Eiroparlamenta deputāti: Rasisms ir nopietna problēma arī ESArtjoms Konohovs
  Kā apgalvo deputāte, viņas rīcība kārtīgas sargiem nav bijusi pa prātam.

  “Policisti pienāca pie manis un izrāva man telefonu no rokām. Pēc tam viņi piespieda mani pie sienas, atņēma somiņu un lika izplest kājas. Kāds policists gribēja mani pārmeklēt. Viņi izturējās pret mani nievājoši. Un, kad es pateicu viņiem, ka esmu Eiropas Parlamenta deputāte, viņi man neticēja, kaut gan viņi turēja rokās abas manas pases un arī manu parlamenta deputātes apliecību,” stāstīja Pjereta Hercbergera-Fofana.

  Manāmi satraukta eiroparlamentāriete plenārsēdē norādīja, ka pēc šī atgadījuma viņa visu nakti esot pavadījusi Eiropas Parlamentā, jo ir baidījusies pamest ēku.

  Atbalstu deputātei ir izteicis gan Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli, gan Zaļo grupas līdzpriekšsēdētājs Filips Lambertss.

  “Fofanas kundze nav izdarījusi neko sliktu. Viņa pilnīgi legāli nofotografēja policistus, kuri vardarbīgi izturējās pret diviem tumšādainiem jauniešiem. Mēs visi apzināmies, cik grūti ir strādāt policijā. Bet, tā kā policija ir veids, kā valsts var likumīgi parādīt savu varu, visiem, kuri valkā uniformu, ir strikti jāpilda noteikumi,” uzsvēra Lambertss.

  Savukārt Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena atzina, ka nedz deputātu, nedz komisāru, nedz arī komisijas darbinieku sastāvs neatspoguļo dažādību, kas valda Eiropā. Tādēļ politiķiem kopā ar sabiedrību ir jāatbild uz daudziem sarežģītiem jautājumiem.

  Debatēs piedalījās arī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena. 2020. gada 17. jūnijs.

  “Kāpēc rasisms un diskriminācija turpinās mūsu sabiedrībā? Kāpēc politiskās partijas, kas atbalsta ksenofobiju un rasismu, var uzvarēt vēlēšanās? Kādēļ etnisko un reliģisko minoritāšu pārstāvji nav pietiekami pārstāvēti politiskajās, sociālajās un ekonomiskajās iestādēs un pārāk daudz nabadzības, slimību un likumsargu parādās statistikā? Ko mēs varam darīt izglītības, nodarbinātības, veselības, mājokļu un citās jomās, lai uzbūvētu atvērtāku un godīgāku sabiedrību ar augstāku izpratnes līmeni?” jautāja fon der Leiena.

  Piektdien Eiropas Parlamenta deputāti gatavojas atbalstīt rezolūciju, kurā tiek nosodīts institucionālais rasisms un policijas brutalitāte gan ASV, gan citviet.

  KONTEKSTS:

  ASV afroamerikāņa Džordža Floida nāve, policistam pielietojot spēku, raisījusi plašus protestus ASV un daudzviet citur pasaulē.  Tikmēr vairākas ASV pilsētas paziņojušas par policijas spēku reformēšanu. Šāds lēmums pieņemts arī Mineapolē, kur policijas aizturēšanas laikā pirms divām nedēļām nomira Floids. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti