Eiropa veidos «informācijas specvienību» cīņai ar Krievijas propagandu

Eiropas Savienības (ES) Padome uzskata par nepieciešamu atbildēt uz Krievijas dezinformācijas kampaņu, liecina Briselē pieņemtais ES valstu vadītāju lēmums. Pirmais solis būs profesionālo sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālistu grupas  izveide. 

Pretdarbība Krievijas propagandas kampaņai sāksies, izveidojot  “informācijas specvienību”, kura uzsāks darbu Briselē jau šī gada martā. Grupā darbosies speciālisti, kuri jau strādā ES struktūrās vai kurus deleģēs dalībvalstis. Pēc aģentūras “Reuters” rīcībā esošās informācijas viņiem pievienosies desmitiem sabiedrisko attiecību un komunikācijas speciālistu.

“Informācijas specvienības” galvenais uzdevums būs neitralizēt propagandu, pārbaudot faktus un to izklāstu korektumu, vēsta “Reuters”, atsaucoties uz ES Padomes iekšējās lietošanas dokumentiem.

ES valstu līderi uzskata, ka šīs grupas darbības rezultātā taps Eiropas vēstījums, kurš sasniegs mērķauditoriju caur “sižetiem par svarīgākajiem notikumiem, rakstiem, komentāriem, infografikām un izziņas materiāliem, tai skaitā krievu valodā”.  

Savukārt ES ārpolitikas resors gatavos ilgtermiņa darbības plānu – tā vadītājai Federikai Mogerīni uzdots plānu iesniegt līdz jūnijam.  

ES vadība un dažas dalībvalstis jau labu laiku ir noraizējušās par Krievijas propagandas problēmu un par to, ka Eiropas pretargumenti skan nepārliecinoši un nav adresēti kādai konkrētajai auditorijai.  Taču līdz šim konkrētus soļus cīņai ar propagandu spēra tikai atsevišķas dalībvalstis individuāli. ES centrālās struktūras nobažījušās, ka pretdarbību Krievijas valsts mediju izplatītajai propagandai uztvers kā atbildes propagandu un manipulēšanu ar informāciju.  

“Atbilde uz klaju propagandu ar tādiem pašiem ieročiem būs neefektīva un neizpildāma,” aģentūra “Reuters” citē avotu, kurš piedalījās pēdējā sarunu raundā par šo jautājumu.

Jau vēstīts, ka pērn rudenī tika aktīvi apspriesta ideja veidot krieviski raidošo Eiropas televīzijas kanālu, taču vienošanās par to nav panākta.  Pagaidām atsevišķas dalībvalstis izstrādā savus risinājumus, piemēram, Igaunija paziņoja par krieviski raidošā televīzijas kanāla izveidi. Arī Latvijas mediju uzraugi šonedēļ paziņoja, ka Latvijā jāveido jauns nacionālais televīzijas kanāls, kas raidītu krievu valodā, taču LTV valdes loceklis Sergejs Ņesterovs norādīja, ka fiziski to pagaidām nav iespējams izdarīt, jo tam nav finansējuma.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti