Panorāma

Kopā ar Covid sertifikātu derēs arī tiesības vai apliecības

Panorāma

Panorāma

Eiropā svinīgās uzrunas velta pandēmijas apkarošanai

Eiropā valstu līderi svinīgās uzrunas velta pandēmijas apkarošanai

Visā pasaulē sagaidīts Jaunais gads. Lielākoties gan svinības noritējušas pandēmijas ēnā un ievērojot dažādus epidemioloģiskās drošības pasākumus, jo Covid-19 omikrona varianta izplatības dēļ valstu vadītāji nobažījušies par jaunu vīrusa uzliesmojumu. Atskatoties uz aizvadīto gadu, arī svinīgās uzrunas lielākoties veltītas sabiedrības veselības drošībai.

Lielā daļā Eiropas valstu Vecgada pavadīšana noritēja pandēmijas ēnā, ievērojot dažādus epidemioloģiskos ierobežojumus, un tamdēļ tikai loģiski, ka valstu prezidenti svinīgajās uzrunās pievērsās ar pandēmiju saistītām tēmām.

Piemēram, Francijas Emanuels Makrons runu sāka, atgādinot, ka vīruss prasījis vairāk nekā 120 tūkstošu francūžu dzīvību un vērsās pie nevakcinētajiem sabiedrības locekļiem.

"Tāpēc šovakar es vēlos vēlreiz uzsvērt lielu pārliecību: vakcinācija ir mūsu drošākais palīgs. Tā mēs ievērojami samazinām vīrusa transmisiju un smagos gadījumus ierobežojam desmitkārtīgi. Tāpēc es vēlreiz aicinu tos piecus miljonus nevakcinēto: izdariet to sevis, savu tautiešu un savas valsts dēļ. Visa Francija uz jums paļaujas," viņš teica.

Nepieciešamību vakcinēties svinīgajā uzrunā uzsvēra arī Itālijas prezidents, savukārt Spānijas karalis aicināja iedzīvotājus būt atbildīgiem. Savā pirmajā gadu mijas uzrunā arī Vācijas jaunais kanclers Olafs Šolfs mudināja vāciešus būt vienotiem, lai pārvarētu pandēmiju. Runas beigās kanclers gan pieskārās arī kādai citai būtiskai tēmai. Proti, no šodienas Vācija ir prezidējošā valsts G7 valstu grupā.

"Mēs izmantosim prezidentūru, lai nodrošinātu, ka šīs valstis kļūst par piemēru klimatneitrālam uzņēmējdarbības veidam un godīgumam. Svarīga ir starptautiskā sadarbība. Pasaulē, kurā drīzumā būs 10 miljardi iedzīvotāju, mūsu balsi sadzirdēs tikai tad, ja darbosimies kopā ar citiem. Tāpēc mēs turpinām strādāt, lai Eiropas Savienība būtu veiksmīga. Mūsu mērķis ir suverēna, spēcīga Eiropa. Eiropa, kas dzīvo saskaņā ar savām kopīgajām vērtībām — mieru, tiesiskumu un demokrātiju," norādīja Šolcs.

Jaunais kanclers arī apliecināja atbalstu Ukrainas suverenitātei. Un, ņemot vērā pēdējās nedēļā samilzušo spriedzi un iespējamos Krievijas draudus, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis savukārt lielāko daļu uzrunas veltīja valsts drošībai un ilgstošajiem nemieriem valsts austrumos.

"Diemžēl vēl neesam beiguši karu mūsu valsts austrumos. Tas ir mūsu galvenais mērķis. Es saku "vēl ne", jo nākamais gads noteikti būs labāks," teica Zelenskis.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins savukārt svinīgo uzrunu teica pāris stundas pēc telefonsarunas ar ASV prezidentu Džo Baidenu. Tā laikā Baidens bija brīdinājis Putinu atturēties no agresijas Ukrainā, bet Putins atbildējis, ka papildu ASV sankcijas novedīs pie pilnīgas abu valstu attiecību pārtraukšanas. Gadu mijas runā Krievijas prezidents saviem iedzīvotājiem apgalvoja, ka sargājis valsts nacionālās intereses un aizstāvējis valsts pilsoņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt