Panorāma

KPV LV tomēr neatbalstīs 5% PVN tūrisma nozarei

Panorāma

Ugunsdzēsējiem – smaga avārija

Eiropā pamazām atver iekšējās robežas

Eiropā valstis robežas atver pamazām

Atšķirībā no Baltijas valstīm, kas savstarpēji atvērušas robežas, citas Eiropas valstis ar robežu atvēršanu nesteidzas. Taču laikā, kad tiek mīkstināti ierobežojošie pasākumi gandrīz visā Eiropā, ceļošana un robežu atvēršana kļūst arvien vairāk pieprasīta.

Lai gan šajās dienās tiek “pavērtas dažas robežas”, tomēr brīva pārvietošanās, kā bijām pieraduši, Šengenas zonas ietvaros šobrīd nav vēl iespējama. Situācija ar robežkontroles atcelšanu Eiropā ir ļoti atšķirīga.

Svētdien, 17. maijā, tika atvērta Ungārijas un Rumānijas robeža. Un Rumānijas pusē veidojās garas rindas – cilvēki drūzmējās, aizmirstot par sociālo distancēšanos. Daļa no viņiem dodas darba meklējumos.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss arī atgādināja, ka  līdz 14. jūnijam ir spēkā brīdinājums pilsoņiem nedoties uz ārvalstīm, bet tas drīzumā tiks atcelts.

Vācija tikko pilnībā atvērusi robežu ar Luksemburgu. Un arī ar citiem kaimiņiem turpmāk būs atvieglota robežas šķērsošana uz Vāciju, proti, kontrole uz robežas vēl notiek – tā ir ar Austriju, Šveici un Franciju. 15. jūnijs ir noteikts kā datums, kad pilnībā tiks atvērta Vācijas robeža.

Vācijā ir daudz cilvēku, kuriem pieder vasaras mājas Spānijā, īpaši Maljorkā, un viņi ir nepamierināti, ka Spānijas valdība viņiem neļauj tās apmeklēt. Bet spāņi ir piesardzīgi, lai nepieļautu otro infekcijas vilni.

Arī Francijas robežas lielākoties būs slēgtas līdz 15. jūnijam. Vienlaikus darba dēļ tiek atļauts šķērsot robežu, un nav arī jāpavada 14 dienas karantīnā.

Ļoti piesardzīga ir Grieķija, kuras ekonomika atkarīga no tūrisma. Grieķija ļoti ātri ieviesa stingrus ierobežojumus, tāpēc tajā viens no zemākajiem inficēšanās un nāves gadījumu skaita rādītājiem Eiropā. Grieķija plāno atvērt tūristiem robežu pēc pāris nedēļām, bet arī tikai – sešas stacijas uz ziemeļu robežas.

Polija savu robežu, izņemot preču kustībai, plāno turēt slēgtu līdz 12. jūnijam.

Itālija savas robežas tā arī nebija oficiāli slēgusi, bet citas valstis noslēdza robežu ar itāļiem.  Itālijas ārlietu ministrs Luidži Di Maio solīja atvērt robežas ārvalstu tūristiem jau no 3. jūnija.

Robežu apvēršana notiek ļoti pamazām un dažādos laika termiņos, arī ar atšķirīgām prasībām pēc karantīnas robežu šķērsotājiem.

Vācijas, Spānijas, Itālijas, Austrijas, Grieķijas, Horvātijas, Portugāles, Maltas, Slovēnijas, Kipras un Bulgārijas ministru kopīgajā paziņojumā uzsvērts, ka būtiski nodrošināt, lai eiropieši varētu brīvi ceļot ne tikai pa Eiropu, bet arī droši atgriezties mājās.

Amatpersonas norādīja, ka vēlas soli pa solim atjaunot normālu dzīves ritmu, taču vasaras brīvdienas nebūs tādas kā agrāk un cilvēkiem nevajag ļauties ilūzijai, ka iespējams ātri atjaunot ierasto lietu kārtību.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

No 18. maija vairākās Eiropas valstīs tiek mīkstināti ar koronavīrusu saistītie ierobežojumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti