Dienas ziņas

Ropažu novadā demontēta stēla "Rīgas atbrīvotājiem"

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Eiropā šogad postošākie mežu ugunsgrēki kopš 2006. gada

Eiropā šogad postošākie mežu ugunsgrēki kopš 2006. gada

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šogad Eiropā mežu ugunsgrēki bijuši postošākie kopš 2006. gada, kad sākts apkopot datus. Visvairāk ugunsgrēkos cieš Francija un Spānija.

Eiropai šī vasara ir smaga, mežu ugunsgrēkos izdeguši ap 700 tūkstoši hektāru – tā paziņojis Eiropas krīžu pārvaldības komisārs Janešs Lenarčičs. Un tieši karstums un sausums situāciju padara sliktāku, bet cīņu ar liesmām – grūtāku.

"Diemžēl šā brīža laikapstākļi ir ideāli uguns izplatībai, un mēs esam ķezā," atzina kāds ugunsdzēsējs Itālijā.

Īpaši plaši ugunsgrēki šogad bijuši Francijā un Spānijā. Abas šīs valstis ir starp tām piecām Eiropas Savienības biedrēm, kas lūgušas pārējo palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem. Tie, pat ja nodzēsti vienreiz, bieži vien uzliesmo atkal un atkal.

"Katru dienu mēs izcīnām vienu un to pašu cīņu vienā un tajā pašā vietā. Ar to tikt galā kļūst arvien grūtāk," pastāstīja Francijas iedzīvotājs Mišels Virulē.

Bet Spānijā šonedēļ mežu ugunsgrēkā cieta arī 20 vilciena pasažieri. Vilciens bija spiests apstāties, un, kamēr mašīnists gatavojās braukt atpakaļ, pasažieri krita panikā, izsita logus un kājām bēga no ugunsgrēka.

Viens no pēdējiem lielākajiem ugunsgrēkiem Eiropā bija Portugālē, kur tas Serra de Eštrella nacionālajā parkā sabojājis tūrisma sezonu vietējiem uzņēmējiem.

"Jau pirmajā ugunsgrēka dienā daudzas rezervācijas atcēla, citi viesi devās pie mums, bet nevarēja ierasties, jo ceļi bija slēgti. Vēlāk mēs ar viņiem sazinājāmies un teicām, ka var braukt šurp, bet viņi jau bija devušies atpakaļ uz mājām. Mūsu ienākumi ir sarukuši par aptuveni 70%," pastāstīja restorāna un viesnīcas īpašnieks Luiss Vingare.

Šajā ugunsgrēkā izdeguši vairāk nekā 26 tūkstoši hektāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti