Eiropā saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi trīs mēnešos kritusies; pieaudzis nāves gadījumu skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropā jaunu ar Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pagājušajā nedēļā pirmo reizi vairāk nekā trīs mēnešu laikā samazinājies. Tiesa, nāves gadījumu skaits reģionā turpināja pieaugt. Par to vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz Pasaules Veselības orgnizācijas (PVO) datiem. Cīņa ar vīrusu Eiropā joprojām turpinās, un nopietni izaicinājumi joprojām pastāv. 

ĪSUMĀ:

  • Pasaulē pagājušajā nedēļā ar Covid-19 inficējās gandrīz 4 miljoni cilvēku; nomira – 60 000.
  • Eiropa joprojām ir vissmagāk skartais reģions.
  • Inficēšanās gadījumi pagājušajā nedēļā – par 10% mazāk, salīdzinot ar situāciju pirms nedēļas.
  • Nāves gadījumu skaits Eiropā pieaudzis par 18%, salīdzinot ar situāciju pirms 2 nedēļām.
  • Eiropā visstraujākais inficēšanās gadījumu skaita pieaugums – Austrijā. 
  • Vācijā protestē pret koronavīrusa ierobežojumu iekļaušanu spēkā esošā likumā.
  • Ungārijā pagarina ārkārtējo stāvokli, kas ļauj ieviest daļējas karantīnas ierobežojumus.
  • Šveicē ceļ trauksmi par intensīvās terapijas gultasvietu trūkumu; palīgā nākusi armija.

Eiropā saslimstība ar Covid-19 pirmo reizi trīs mēnešu laikā kritusies; pieaudzis nāves gadījumu skaits
00:00 / 02:56
Lejuplādēt
Pagājušās nedēļas laikā visā pasaulē kopumā ar Covid-19 inficējās gandrīz četri miljoni cilvēku, un šajā pašā periodā no šīs slimības nomira gandrīz 60 000 cilvēku, paziņojusi PVO. Eiropa, kurā kopējais inficēšanās gadījumu skaits otrdien pārsniedza 15 miljonus, joprojām ir vissmagāk skartais reģions. ANO veselības aģentūras iknedēļas dati liecina, ka

 

pagājušajā nedēļā no visiem inficēšanās gadījumiem pasaulē 46% tika konstatēti tieši Eiropā, bet no visiem nāves gadījumiem pasaulē Eiropā tika fiksēti 49%.

PVO norādījusi, ka pagājušajā nedēļā pirmo reizi vairāk nekā trīs mēnešu laikā reģionā jaunu inficēšanās gadījumu skaits nedēļas griezumā samazinājās par 10%. Tomēr tajā pašā laikā visā Eiropā tika reģistrēti vairāk nekā 29 000 jauni nāves gadījumi, kas ir par 18% vairāk pirms divām nedēļām. Visstraujākais inficēšanās gadījumu skaita pieaugums Eiropā pagājušajā nedēļā bijis Austrijā. Tikmēr Beļģijas veselības varasiestādes paziņojušas, ka valstī ieviestā mēnesi garā daļējā karantīna strādājot, tomēr iedzīvotāji tiek mudināti saglabāt modrību.

Cīņa ar vīrusu turpinās arī citviet Eiropā. Francijā inficēšanās gadījumu skaits pārsniedzis 2 miljonu robežu. Arī šajā valstī, tāpat kā citviet, daudzās nozarēs joprojām valda neskaidrība. Uz to norādīja arī Francijas Restorānu tirdzniecības biedrības viceprezidents Davids Sejē.

"Mums nav ne jausmas, kurp mēs dodamies. Restorāni nevar strādāt tikai noteiktus periodus gadā. Ar to nepietiek. Aizdevumi jāmaksā visu gadu, tāpat visu gadu ir jāmaksā īre, īpašuma nodoklis un citi maksājumi," klāstīja Sejē.

Berlīnes ielās šodien bija redzama liela neapmierinātība, vairākiem tūkstošiem cilvēku protestējot pret Vācijas valdības centieniem koronavīrusa ierobežojumus iekļaut spēkā esošā likumā. Cilvēkiem tuvojoties parlamentam, nācās iejaukties policijai. Teju 200 cilvēki arestēti, bet deviņi policisti ievainoti.

Savukārt ārkārtējo stāvokli, kas ļauj ieviest daļējas karantīnas ierobežojumus, trešdien, 18. novembrī, nolēma pagarināt Ungārija. Sākotnēji ārkārtējais stāvoklis tika izsludināts līdz 11. decembrim, taču tagad tas pagarināts līdz 8. februārim. Vadošā ārstu asociācija brīdināja, ka slimnīcas, kurās ir maz darbinieku, drīz varētu būt pārpildītas.

Trauksme tiek zvanīta arī Šveices veselības aprūpes sistēmā. Augstākā Šveices medicīnas asociācija norādīja uz piepildītām intensīvās terapijas nodaļām visā Šveicē.

Šveices intensīvās terapijas medicīnas biedrība sacīja, ka tās sertificētās teju 900 intensīvās terapijas gultasvietas ir praktiski aizpildītas. Tiek gādāts vēl vairāk gultasvietu, un palīgā nākusi arī Šveices armija.

Kopējā intensīvās terapijas gultasvietu kapacitāte pārsniedzot 1100 vietu, tomēr 80% jau esot aizpildītas. Valstī šī mēneša laikā vairākas reizes vienā diennaktī fiksēti vismaz 10 000 inficēšanās gadījumi, bet stingro ierobežojumu dēļ situācija nedaudz uzlabojusies. Tiesa Šveices varasiestādēs norāda, ka īpaši satraucošs ir krietni pieaugušais nāves gadījumu skaits vecu cilvēku vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti