Eiropā pastiprinās aicinājumi pilnībā pārtraukt vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis rietumvalstis pilnībā aizliegt Krievijas pilsoņu ieceļošanu, jo krieviem "jādod iespēja padzīvot pašiem savā pasaulē", kamēr viņi nebūs gatavi mainīt savu nostāju.

Zelenska aicinājums atradis dzirdīgas ausis Eiropas Savienībā, kur izskanējusi ideja pilnībā pārtraukt Šengenas vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Otrdien ar šādu aicinājumu nākusi klajā Igaunijas valdības vadītāja Kaja Kallasa.

"Jāpārtrauc tūristu vīzu izsniegšana krieviem. Eiropas apmeklēšana ir privilēģija, nevis cilvēktiesības," uzsver Kallasa.

Igaunijas premjere norāda, ka gaisa satiksme ar Krieviju ir slēgta, bet Šengenas zonas valstis turpina izsniegt vīzas Krievijas pilsoņiem, kas ieceļo Eiropas Savienībā caur Somiju, Igauniju un Latviju. "Pienācis laiks apturēt tūrismu no Krievijas," uzskata Kallasa.

Pirmdien ar līdzīgu aicinājumu nāca klajā Somijas premjere Sanna Marina. Viņa uzsver, ka Eiropas Savienības valstīm jāvienojas par kopīgu nostāju šajā jautājumā, jo pašlaik Somijas robežu iespējams šķērsot ar jebkurā Šengenas zonas valstī izsniegtu vīzu.

"Nav pareizi, ka laikā, kad Krievija īsteno agresīvu, nežēlīgu karu Eiropā, krieviem ir iespēja baudīt normālu dzīvi, ceļot pa Eiropu kā tūristiem. Tas nav pareizi."

Latvija jau ir pārtraukusi vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Vienīgais izņēmums, kad šādi pieteikumi tiek izskatīti, ir gadījumā, ja personai jāapmeklē tuva radinieka bēres Latvijā.

Aicinājums pilnībā aizliegt Krievijas pilsoņu ieceļošanu tiek arī kritizēts, jo tā pretinieki norāda, ka tādējādi cilvēkiem, kas cietuši no Vladimira Putina režīma, būs liegta iespēja pamest Krieviju.

Kā arguments Krievijas pilsoņu uzņemšanai tiek minēts arī tas, ka Rietumu interesēs ir novājināt Krieviju, pārvilinot spējīgāko un produktīvāko Krievijas sabiedrības daļu, piemēram, IT speciālistus.

Ukrainas prezidents Zelenskis gan nepiekrīt šim argumentam. "Viņi saka: "Mums nav nekāda sakara ar karu. Nedrīkst vainot visu tautu, vai ne?" Bet es saku, ka drīkst. Šī tauta ievēlēja šādu valdību; viņi necīnās un nestrīdās ar to," Zelenskis teica intervijā laikrakstam "The Washington Post".

"Jūs mēģināt iestāstīt visai pasaulei, ka tai jādzīvo saskaņā ar jūsu likumiem. Tad ejiet un dzīvojiet [Krievijā]. Tas ir vienīgais veids, kā ietekmēt Putinu," uzskata Zelenskis.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt