Eiropā nākas pastiprināt ierobežojumus, lai samazinātu koronavīrusa izplatību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropā strauji pieaug inficēšanās ar koronavīrusu Covid-19, tāpēc valstis ir spiestas atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem, lai savaldītu vīrusu. Visradikālākos soļus spērusi Ungārija, kas no šodienas atkal slēgs savas robežas ārvalstniekiem. Daļa eiropiešu nav mierā ar pulcēšanās ierobežojumiem, tāpēc iziet ielās, lai protestētu. Eksperti brīdina, ka arvien biežāka bērnu un jauniešu inficēšanās ar koronavīrusu var veicināt tā izplatīšanos gados vecu un mazāk aizsargātu cilvēku vidū.

Vācijā protestē pret ierobežojumiem

Eiropā nākas pastiprināt ierobežojumus, lai samazinātu koronavīrusa izplatību
00:00 / 04:46
Lejuplādēt

Berlīnē, Parīzē, Londonā un Cīrihē nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku izgāja ielās, lai protestētu pret valdību ieviestajiem ierobežojumiem, kuru mērķis ir kavēt koronavīrusa Covid-19 izplatību.

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē svētdien notikušajā demonstrācijā piedalījās aptuveni 18 tūkstoši cilvēku. Protestētāji uzskata, ka koronavīrusa pandēmija ir politiskās elites izdomājums, bet obligāta sejas aizsargmasku valkāšana publiskās vietās, aizliegums pulcēties plašākā lokā un vakcinācija ir viņu personīgās brīvības ierobežošana.

“Koronavīruss ir tikai vidēji smaga vai smaga gripa. Tā ir pandēmija, ko valdība izmanto, lai paverdzinātu mūs,” demonstrācijas dalībnieks Jērgs sacīja ziņu aģentūrai AFP.

Vācijas kanclere Angela Merkele un 16 federālo zemju vadītāji pagājušajā nedēļā vienojās līdz nākamā gada sākumam neatļaut lielus publiskus pasākumus, kā arī piemērot vismaz 50 eiro lielu sodanaudu personām, kuras veikalos un sabiedriskajā transportā nevalkās sejas aizsargmaskas.

Vācijā jaunu inficēšanās gadījumu skaits diennaktī ir sasniedzis līmeni, kāds nav reģistrēts kopš aprīļa. Līdz šim Vācijā reģistrēti vairāk nekā 243 tūkstoši Covid-19 inficēto, no kuriem vismaz 9300 ir miruši, liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes apkopotie dati.

Ungārijā ierobežo ieceļošanu

Ungārijā no 1.septembra nevarēs ieceļot ārvalstu pilsoņi.

Ungārijas valdība cer, ka robežu slēgšana palīdzēs samazināt inficēšanos ar Covid-19. Valdība apgalvo, ka vairums jaunu inficēšanās gadījumu esot saistīti ar ārvalstīm. Ungārijas pilsoņiem, kuri atgriezīsies no ārzemēm, turpmāk obligāti būs jāievēro 14 dienu karantīna, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”. Ungārijas robežas būs slēgtas vismaz mēnesi.

Līdz šim 10 miljonu iedzīvotāju lielajā Ungārijā ir atklāti nedaudz vairāk nekā 6000 koronavīrusa inficēto, bet no Covid-19 izrastajām komplikācijām miruši vismaz 615 cilvēki.

Pieaug inficēšanās Spānijā un Francijā

Inficēšanās ar koronavīrusu atkal strauji pieaug Spānijā un Francijā, kas ir vienas no Covid-19 vissmagāk skartajām valstīm Eiropā.

Francijā tā dēvēto “sarkano zonu”, kurās notiek aktīva vīrusa pārnešana, skaits ir pieaudzis no divām līdz 21. Kopš piektdienas valsts galvaspilsētā Parīzē un tās apkaimē iedzīvotājiem publiskās vietās obligāti ir jāvalkā sejas aizsargmaskas. No šonedēļas sejas aizsargmaskas ir jāvalkā arī visās darbavietās. Francijas valdība aicinājusi cilvēkus pieņemt šīs neērtības, lai sliktākajā gadījumā nevajadzētu vēlreiz ieviest pilnīgu karantīnu.

Tikmēr Spānijas galvaspilsētas Madrides mērs Hosē Luiss Martiness-Almeida aicinājis vīrusa pārņemto pilsētas dienvidu rajonu iedzīvotājus bez vajadzības neiziet no mājām.

Neraugoties uz saslimstības pieaugumu, vairumā Eiropas valstu jaunajā mācību gadā skolēni varēs atgriezties klasēs.

Taču mācības turpmāk norisināsies piesardzības apstākļos. Piemēram, Spānijā skolēniem no sešu gadu vecuma mācību iestādēs būs obligāti jāvalkā sejas aizsargmaskas. Francijā skolās sejas aizsargmaskas būs jāvalkā visiem bērniem, sākot ar sesto klasi. Itālijā skolēniem un mācībspēkiem regulāri veiks Covid-19 testus, vēsta raidsabiedrība “Voice of America”.

Pieaug jaunu cilvēku inficēšanās

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas nodaļas vadītājs Hanss Kluge paziņojis, ka pēdējā laikā inficēšanās ar Covid-19 ir strauji pieaugusi tieši jaunu cilvēku vidū. Vairumā gadījumu bērni un jaunieši vīrusu pārslimos viegli, taču viņi apdraudot sirmgalvjus un cilvēkus ar hroniskām veselības problēmām.

“Koronavīruss ir kā tornado ar garu asti. Šī slimība uzbrūk ne tikai plaušām, bet arī sirdij un citiem orgāniem.

Tuvojoties ziemai, jauni cilvēki biežāk nonāks ciešākā kontaktā ar senioriem. Mēs nevēlamies izraisīt nevajadzīgu satraukumu, bet kādā brīdī var pieaugt hospitalizēto gadījumu skaits un arī mirstība no vīrusa. Taču mēs zinām, kas ir jādara. Valdībām ir jāpalielina testēšana un jāveic inficēto kontaktpersonu apzināšana. Savukārt iedzīvotājiem ir jāievēro standarta veselības pasākumi. Mēs būsim tie, kuri noteiks pandēmijas turpmāko kursu,” sacīja Kluge.

Pēdējo divu nedēļu laikā 32 no 55 valstīm un teritorijām, kas iekļaujas PVO Eiropas nodaļas pārraudzībā, inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ir pārsniedzis 10%. Tas apliecinot saslimstības pieauguma tendenci visā Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti