Eiropā koronavīrusa inficētos izseko dažādi

Vairākums Eiropas valstu valdību jau sadarbojas ar telekomunikāciju uzņēmumiem un drošības iestādēm, lai izsekotu ar vīrusa inficētos, taču vienotas pieejas nav. Kā vienu no risinājumiem vairākas valstis apsver īpašu lietotņu izstrādi kontaktpersonu izsekošanai.

Par jaunas programmatūras izveidi, kas ļaus izsekot kontaktpersonas, vienojušies tehnoloģiju uzņēmumi “Apple” un “Google”. Tās mērķis –  sniegt viedtālruņa lietotājam informāciju par to, vai ir notikusi saskare ar kādu, kuram apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Lai to paveiktu, būs nepieciešams lejupielādēt lietotni, kas, izmantojot “Bluetooth”, reģistrēs cilvēkus, kuri atradušies tuvu cits citam.

Ja kādam vēlāk tiktu apstiprināta saslimšana, visas kontaktpersonas tiktu par to informētas.

22 valstis, ieskaitot Latviju, plāno veidot savas viedtālruņu lietojumprogrammas, izmantojot šo programmatūru.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē nu jau ne vien Āzijas valstīs, bet arī ASV un Eiropā arvien vairāk pieļauj tehnoloģiju izmantošanu cilvēku kontrolē un dienas gaitu izsekošanā. Valstis gan kopā, gan atsevišķi strādā pie jaunu mobilo telefonu lietotņu un citu rīku izstrādes, kas ļautu uzraudzīt izolācijā esošos un atrast saslimušo kontaktpersonas; savu projektu pieteikušas arī kompānijas "Apple" un "Google". Arī Latvijā jau notiek darbs pie šādu rīku izstrādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti