Eiropā ierodas ASV tanku brigādes karavīri

Piektdien, 6.janvārī, Vācijas pilsētā Brēmenhāfenē sākās ASV armijas Trešās brigādes Ceturtās divīzijas bruņojuma izkraušana, raksta rus.lsm.lv. Paredzams, ka nākamajos deviņos mēnešos ASV karavīri un tehnika atradīsies NATO Austrumeiropas dalībvalstīs, atturot Krieviju no tās iespējamās agresijas.

Bruņojuma vidū ir 87 tanki "Abram", 144 kaujas mašīnas "Bradley" un 18 pašgājējas  haubices, vairāk nekā 400 "hammeru", kā arī cita veida ieroči un bruņojums.

Izkraušanas darbi, visticamāk, notiks vairākas dienas. Laikā no sestdienas, 7.janvāra, līdz 14.janvārim kara tehnika tiks izvietota Polijā. Tās pārvešanā izmantos gan dzelzceļu, gan autoceļus, jo daļa no tehnikas pati var pārvietoties pa parastajiem ceļiem.

Tehnikas pārvietošana ir jānoslēdz februārī. Polijā būs brigādes štābs, taču daļa no tehnikas vienībām atradīsies Baltijas valstīs. Latvijā daļa no tanku brigādes apmetīsies Ādažos. Vēl viens bataljons atradīsies Bulgārijā un Rumānijā, un vēl viens - Vācijā.

Brigādē esošie karavīri - 3500 cilvēki - ar lidmašīnām ieradīsies tuvākajās dienās.

Vēstīts, ka NATO aizsardzības programmas un Krievijas atturēšanas nolūkos Baltijas valstīs un Polijā būs NATO dalībvalstu spēki. Paredzams, ka Polijā vadošo lomu uzņemsies ASV, Latvijā - Kanāda, Igaunijā - Lielbritānija, savukārt Lietuvā - Vācija.

Bažas par Baltijas drošību sākas pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas - pussala pieder Ukrainai. Pēcāk Krieviju atbalstoši kaujinieki sāka pārņemt plašas teritorijas Ukrainas austrumos līdz sastapās ar Ukrainas armijas pretestību. Patlabn tiek lēsts, ka karā Ukrainas austrumos dzīvības zaudējuši ap 10 000 cilvēku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti