Eiropā glābs Ziemassvētkus ar īpašu akcentu uz gaismas dekoriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daļa Rietumeiropas valstu, kur pandēmijas dēļ ieviesti ļoti stingri ierobežojumi, sola tos Ziemassvētkos uz laiku mīkstināt un ļaut satikties mazliet lielākam cilvēku skaitam. Taču pat tad – šie Ziemassvētki nebūs tādi, kā ierasts.

Briselē 18 metrus garā un 500 kilogramus smagā egle un Kristus dzimšanas instalācija ir divi vienīgie Ziemassvētku pasākumi, ko pilsētas mērija organizē. Tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš,  kas te ir ļoti liels, Covid-19 dēļ ir atcelts

Līdzīgi arī citviet Eiropā – Ziemassvētku tirdziņi atcelti Berlīnē, Parīzē, Itālijas pilsētās. Tāpēc, lai  izglābtu Ziemassvētkus, daudzviet liels akcents likts uz dažādiem gaismas dekoriem.  Piemēram, Londona tradicionāli uz Ziemassvētkiem ir ļoti krāšņa, bet šogad cilvēki to novērtē īpaši.

Berlīnē Ziemassvētku gaismas iedegtas bez īpašas pompozitātes – tradicionāli lietišķajā vācu stilā.

“Attiecībā uz Ziemassvētkiem mēs esam optimistiski un centīsimies pēc iespējas izbaudīt. Mēs iziesim pastaigās ar draugiem, draudzeni vai partneri. Izbaudīsim laiku zem klajas debess, apskatīsim gaismas un pastaigāsimies,” saka Berlīnes iedzīvotājs Dejans Kalans.

Mirdz arī Francija – par spīti stingrajai karantīnai. Spoži izdekorēti arī Elizejas lauki Parīzē, bet cilvēku ielās ir maz.

Tā kā daudzviet valdības aicinājušas neplānot lielas Ziemassvētku svinības, tas nozīmē – katrs svinēs savās mājās un tāpēc nepieciešams vairāk Ziemassvētku eglīšu nekā parasti.

“Domāju, ka šogad pat pārdošu vairāk egļu. Es biju ļoti priecīga, kad uzzināju, ka mums atļaus izlikt savas eglītes ārā,” atzīst floriste Parīzē Ieda Fusko.

Parīzes iedzīvotāja Aleksandra Obrijē novērtē iespēju izbaudīt egļu aromātu:

“Egļu smarža ir sajūtama cauri maskai – ir tik labi atkal spēt sasmaržot kaut ko.”

Ja attiecībā uz Ziemassvētku tirdziņu atcelšanu visā Eiropā ir līdzīga pieeja, tad slēpošanas kūrorti ir kļuvuši par strīdu cēloni. Francija, Itālija un Vācija liegs saviem slēpošanās kūrortiem pilnvērtīgu darbošanos svētku laikā. Savukārt Austrija, vismaz pagaidām, un Šveice noskaņotas pretēji un jau gatavo savas slēpošanas trases.

Par spīti visam – Ziemassvētku vecīša atnākšana nav atcelta. Taču tā var būt citādāka, nekā ierasts, – britu Ziemassvētku vecīši gatavojas virtuālam pasākumam, un šāda vecīša zvans izmaksās 30 mārciņas.

“Ziemassvētku vecītis ir ļoti vecs un dažreiz kaprīzs. Šo jauno tehnoloģiju  vecajam sakārnim būs pagrūti iemācīties, taču man tas ir izdevies un nu katrs bērns varēs mani satikt. Tāpēc esmu ļoti gandarīts,” saka kāds britu Ziemassvētku vecītis.

Ziemassvētku vecīšu amats – tāpat kā daudziem pašnodarbinātajiem – šobrīd ir izaicinājums. “Es būtu pārsteigts, ja mums šogad būs vairāk nekā 10–15% no parastajām rezervācijām. Bet tas jau ir daudz pasākumu nozarei, izklaides industrijai – salīdzinot ar to, kāds bijis šis gads,” atzīst Mets Grists.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti