Eiropā durvis ver skolas un kafejnīcas; okeāna otrā pusē Covid-19 uzliesmojums turpinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Spānijā un Itālijā reģistrēts zemākais Covid-19 upuru skaita pieaugums diennaktī pēdējo divu mēnešu laikā. Ņemot vērā, ka situācija uzlabojas, daudzviet Eiropā ierobežojumus atceļ, durvis ver skolas un veikali. Tikmēr vīrusa uzliesmojums turpinās okeāna otrā pusē – Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Pastāv bažas, ka Brazīlijas veselības sistēma varētu tikt pārslogota.   

Itālijā atdzīvojas veikali, bāri un restorāni

Pēc divu mēnešu pauzes Itālijā durvis ver veikali, bāri un restorāni. Kaut arī tagad iespējams baudīt kapučīno vai gardu maltīti klātienē, situācija nav gluži tāda, kā iepriekš. Visiem jāievēro distance citam no cita, jāvalkā sejas maskas, daudzviet arī cimdi. Vakariņas restorānā iespējamas vien ar iepriekšēju rezervāciju.

Darbu atsāk arī skaistumkopšanas saloni, bet trenažieru zāles un baseini darbību atsāks maija beigās. Teātri un kinoteātri – tikai jūnijā.

Arī reģionālie braucieni un daļēja starptautiskā ceļošana būs iespējama tikai no jūnija.

Covid-19 upuru skaits Itālijā iepriekšējo divu dienu laikā pieaudzis par aptuveni pusotru simtu dienā. Tas ir zemākais dienas pieaugums aizvadīto divu mēnešu laikā.

Arī Spānija vīruss atkāpjas, mīkstina ierobežojumus

Arī Spānijā, kur Covid-19 prasījis gandrīz 28 000 cilvēku dzīvību, vīruss šķietami atkāpjas. Ļauts tikties desmit personām vienkopus, kā arī baudīt maltīti vai dzērienus brīvā dabā vai terasēs.

Tomēr Spānijas valdība ir piesardzīga, atceļot krīzes laikā noteiktos ierobežojumus. Vairākums iedzīvotāju gan vēlas atsākt ekonomisko darbību.

Palielinājies to cilvēku skaits, kuri paļaujas uz valsts subsīdijām un labdarību.

Lielbritānijā mudina izvairīties no sabiedriskā transporta

Arī Lielbritānijā jaunu Covid-19 gadījumu skaits nepieaug tik krasi kā iepriekš. Daudzi atgriežas darbā. Premjerministrs Boriss Džonsons lūdzis iedzīvotājus izvairīties no braucieniem ar sabiedrisko transportu.

Londonā daudzi izmanto velosipēdus, taču ne visiem ir tāda iespēja.

“Pašlaik ir sarežģīta situācija. Nejūtos droši, jo šeit ir daudz cilvēku. Nav iespējams ieturēt nepieciešamo distanci. Kad mīkstināja ierobežojumus, sabiedriskajā transportā kļuva šauri,” medijiem atzina kāds Londonas piepilsētas iedzīvotājs.

Cilvēki atgriežas Londonas ielās. 2020. gada 18. maijs.
Cilvēki atgriežas Londonas ielās. 2020. gada 18. maijs.

Arī citās Eiropas valstīs pakāpeniski atsākas ekonomiskā dzīve, bērni atgriežas skolās, vienlaikus ievērojot drošību un pielāgojoties jaunajai dzīvei ar vīrusu.

Okeāna otrā pusē uzliesmojums turpinās

Tikmēr okeāna otrā pusē – Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā – cīņa ar vīrusu norit pilnā sparā. Amerikas Savienotajās Valstīs inficēto skaits ik dienu pieaug par aptuveni 20 000. Kaut arī šonedēļ darbību atsāk vairāki lielie uzņēmumi, daudzviet Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi joprojām ir spēkā.

Savukārt Brazīlija ierindojas piecu Covid-19 visvairāk skarto valstu vidū. Vīruss prasījis vairāk nekā 16 tūkstošu cilvēku dzīvību. Veselības eksperti izteikuši bažas, ka patiesais vīrusa skarto skaits ir lielāks, taču netiek veikta pietiekama testēšana.

Sanpaulu mērs Bruno Kovass paziņojis, ka, ņemot vērā pašreizējo noslodzi, veselības sistēma ir uz sabrukuma robežas. Drīz varētu pietrūkt nepieciešamā aprīkojuma.

Kamēr vairums gubernatoru un mēru uztur spēkā krīzes laikā ieviestos ierobežojumus, Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru mudinājis cilvēkus atgriezties darbā. Prezidenta vieglprātīgo attieksmi nosodījuši veselības eksperti.

Vīrusa Covid-19 laiks Sanpaulu. 2020. gada 18. maijs.
Vīrusa Covid-19 laiks Sanpaulu. 2020. gada 18. maijs.

Daudzi iedzīvotāji gan atbalsta Bolsonaru nevēlēšanos apstādināt ekonomisko dzīvi. Nedēļas nogalē Sanpaulu ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, lai paustu atbalstu prezidentam un pieprasītu pilsētas mēra atkāpšanos.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis ierobežojumus pamazām atceļ.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti