Eiropā darbu sāk Ziemassvētku tirdziņi

Austrijā, Francijā, Vācijā, Ungārijā un citās Eiropas valstīs darbu sākuši Ziemassvētku tirdziņi. Tradīcijai ir liels spēks, un cilvēki, neraugoties uz cenu pieaugumu un citām problēmām, atkal dodas baudīt svētku atmosfēru, karstvīnu un tradicionālos gardumus.

"Es domāju, ka viņi, visticamāk, atteiksies no jaunā televizora, nevis no karstvīna Ziemassvētku tirdziņā," uzskata tirgotājs Filips Šteiners. "Tāpēc esmu optimistisks un ceru, ka mums arī šogad būs salīdzinoši labs Ziemassvētku laiks."

Tirdziņu organizētājiem Austrijā lielākās problēmas sagādā augstās enerģijas cenas un ar to saistītās izmaksas.

Šīs problēmas tiek risinātas, izmantojot ekonomiskās LED gaismas, saīsinot apgaismojuma ilgumu, neizmantojot papildu sildītājus un nerīkojot ar elektrību darbināmas atrakcijas. Nācies arī nedaudz paaugstināt cenas, taču visi saprot, ka iedzīvotāju pirktspēja ir mazinājusies.

Savukārt apmeklētājiem lielākais prieks ir par iespēju pēc kovida noteikto ierobežojumu atcelšanas atkal brīvi pulcēties publiskās vietās.

Koka namiņi, izgaismotas Ziemassvētku eglītes ar rotājumiem, karstvīns un garšvielu smarža unikālu atmosfēru rada arī tirdziņos citviet Eiropā, un arī problēmas ir līdzīgas. Atšķiras vienīgi nacionālie ēdieni un piedāvātie unikālie amatnieku darinājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti