Panorāma

Brīvprātīgie: baltkrieviem ir svarīgs Latvijas atbalsts un izpratne

Panorāma

Kalnu Karabahā – līdz šim smagākās sadursmes

Eiropa gatavojas otram Covid-19 vilnim

Eiropā Covid-19 izplatības dēļ daudzviet atjauno ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc kontakta ar inficētajiem Francijas prezidenta Emanuela Makrona delegācijas locekļiem pašizolējies Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs. Pašizolējusies arī Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena, kura  darba vizītes laikā Portugālē tikusies ar kādu, kuram pēc tam atklāta saslimšana ar Covid-19. Eiropā ar Covid-19 saslimušo skaits strauji pieaug vairākās Eiropas valstīs. Daudzviet lemts ierobežot bāru un restorānu darbību, kā arī lemts mācības turpināt attālināti.   

Vismaz divas nedēļas Parīzē būs slēgti visi bāri un kafejnīcas. Tādu lēmumu pieņēma Francijas valdība, reaģējot uz straujo koronavīrusa izplatību.

Šobrīd Parīzē ir fiksēti aptuveni 250 inficēšanās gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Daudzi parīzieši apzinājās, ka šādi ierobežojumi drīzumā varētu tikt ieviesti, bet cerēja, ka no tiem tomēr izdosies izvairīties. Amatpersonas atzīst, ka šāds aizliegums francūžiem ir ļoti nepatīkams, jo cilvēki bieži pavada laiku bāros un kafejnīcās.

Eiropā Covid-19 izplatības dēļ daudzviet atjauno ierobežojumus
00:00 / 02:14
Lejuplādēt

Restorāni pagaidām varēs turpināt darbu. Tomēr tiem nāksies ievērot stingrākas higiēnas prasības – galdiņiem būs jābūt novietotiem vismaz metra attālumā vienam no otra, restorāna darbiniekiem būs jāpieraksta apmeklētāju kontaktinformācija, lai vajadzības gadījumā šos cilvēkus būtu iespējams sameklēt. Tāpat visiem restorāniem pulksten 22.00 būs jābūt slēgtiem. Maskas drīkstēs novilkt tikai ēšanas laikā, un pie viena galdiņa drīkstēs sēdēt ne vairāk kā seši cilvēki.

Līdzīgi ierobežojumi nesen tika ieviesti arī Marseļā, kas atrodas Francijas dienvidos.

Tomēr šajā pilsētā tika slēgti arī restorāni. Tagad ir sagaidāms, ka restorāni Marseļā varēs atsākt darbību uz tādiem pašiem nosacījumiem kā Parīzē. Abās pilsētās apmeklētājiem ir slēgtas arī sporta zāles un peldbaseini. Tos var izmantot tikai skolēni nodarbību laikā.

Francijas noteikumi paredz, ka reģionā tiek izsludināta maksimālā trauksmes pakāpe, ja vīruss sāk strauji izplatīties starp gados vecākiem iedzīvotājiem un ja reanimācijā vairāk nekā 30% gultasvietu aizņem Covid-19 pacienti.

Valdība mudina Parīzes iedzīvotājus pēc iespējas strādāt attālināti. Tomēr kopumā Francijas politiķi cer, ka viņiem izdosies izvairīties no pavasara notikumu atkārtošanās, kad tika ieviesta stingra iedzīvotāju pārvietošanās kontrole. Šā brīža stratēģija paredz ieviest ierobežojumus reģionāli, tur, kur tas ir visvairāk nepieciešams.

 Čehijā, kur Covid-19 slimnieku skaits attiecībā pret iedzīvotājiem ir viens no augstākajiem Eiropā, atjaunots ārkārtas stāvoklis.

Čehijā vidusskolēniem mācības turpināsies attālināti, bet ēdināšanas iestādēs ieviesti papildu drošības pasākumi.

Par jauniem ierobežojumiem diskutē arī Īrijā. Tur veselības eksperti mudina valdību aizliegt jebkādus masu pasākumus un ēdināšanas iestādēm nodrošināt pasūtījumus tikai līdzņemšanai.

Vīruss strauji izplatās arī Krievijā. Tur aizvadītajā diennaktī saslimšana reģistrēta vairāk nekā 10 500 cilvēku. Tas ir augstākais dienas pieaugums kopš maija sākuma.

Maskavā skolēniem mācības turpmāk norisināsies attālināti. Bet uzņēmumiem būs jāparūpējas, ka vismaz 30% no visiem darbiniekiem strādā no mājām. Šie noteikumi gan neattieksies uz medicīnas un drošības iestāžu darbiniekiem.

 “Skatoties uz pašreizējiem skaitļiem, domāju, ka būs vīrusa otrais vilnis, un mums jābūt uzmanīgiem. Vecākiem cilvēkiem vajadzētu palikt mājās, visiem vajadzētu ievērot drošības pasākumus veikalos, metro, sabiedriskajā transportā. Mums jāsagatavojas un jāpieveic šis vīruss,” medijiem pauda Maskavas iedzīvotājs Aleksandrs, kurš izslimojis Covid-19.

Pieaugot inficēto skaitam, par papildu ierobežojumiem tiek lemts arī Spānijā, Itālijā un citās Eiropas valstīs.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti