Dienas ziņas

Francijā paaugstināts terora draudu līmenis

Dienas ziņas

Sodīs masku nevalkātājus

Eiropā atgriežas Covid-19 ierobežojumi

Eiropā atgriežas Covid-19 ierobežojumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Samazinoties brīvo gultu skaitam reanimācijas nodaļās, Eiropas valstis atkal ievieš līdzīgus ierobežojumus, kā tas bija pavasarī. Galvenā atšķirība – gandrīz visur ļauts darboties skolām, lai mazāko klašu skolēni varētu turpināt mācības. Francija ievieš stingrus ierobežojumus, no pirmdienas līdzīgus ieviesīs arī Vācija. Beļģija, kurai šobrīd pieder saslimušo īpatsvara rekords Eiropā, jau apsver ierobežojumu tālāku pastiprināšanu.   

Francija no piektdienas pusnakts slēdz uz mēnesi visus restorānus, bārus. Francijas prezidents Emanuels Makrons, uzrunājot TV skatītājus ceturtdienas vakarā, ieteica visiem strādāt no mājām. Taču šoreiz ir izņēmumi  – rūpnīcas, lauku saimniecības un būvlaukumi varēs turpināt darboties.

Atšķirībā no pavasara šoreiz pansionāti pēc iespējas paliks atvērti apmeklētājiem, un arī kapsētas būs atvērtas, lai cilvēki varētu rīkot bēres klātienē. Arī skolas turpinās darboties.  

“Mūsu iekšējās robežas ar Eiropas Savienību paliks atvērtas, bet ārējā robeža būs slēgta. Protams, ārzemēs esošie franči varēs atgriezties mūsu ostās, lidostās. Pēc starptautiskiem ceļojumiem būs pieejami obligātie un ātrie testi,” informēja Makrons.

Segu pārdevēja Magalija Aluša sprieda, ka aizliegumi būs spēkā ilgāk par četrām nedēļām, “mēs centīsimies panākt, lai valdības pabalsti darbotos, nu redzēsim – tā es domāju. Pagaidām mēs esam iestrēguši, mēs esam miruši”.

Parīzietis Žans Pols Sarazins savukārt medijiem pauda pārliecību, ka “būs diezgan skarbi Ziemassvētki. Nebūs tik jautri kā parasti. It īpaši – jo mēs parasti ceļojām, bet tagad būsim ieslēgti ar aizsvīdušām brillēm”.

Atšķirībā no Francijas iedzīvotājiem, Francijas ārsti šo soli ir apsveikuši.

Līdzīgi arī Vācijā tiks ieviesti stingri ierobežojumi un slēgti restorāni un bāri – bet tas no pirmdienas. Viss novembris Eiropā būs kluss mēnesis.

Beļģijā visi restorāni un kafejnīcas jau slēgti un noteikta komandantstunda. Pilsēta naktī tagad ir ļoti klusa. Bet pagaidām saslimšana ar Covid-19 turpina pieaug, un Beļģija šonedēļ uz brīdi bija apsteigusi pat Čehiju pēc saslimušo skaita.

Abas sacenšas par skumjo rekordu, kas svārstās ap 1400 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Arī Čehijā šī bija pirmā nakts kopš komandantstundas ieviešanas: no 9.00 vakarā līdz 6.00 no rīta visā valstī neviens uz ielas nedrīkst atrasties, ja vien nav kādi ārkārtēji iemesli.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti