Dienas ziņas

Rīgas zoodārza lauvēni nogaršo eglīti

Dienas ziņas

Intensīvi vakcinē arī nedēļas nogalē

Eiropā slimo arvien vairāk, slimnīcās situācija stabila

Eiropā arvien vairāk slimo ar Covid-19, bet slimnīcās situācija stabila

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lielā daļā Eiropas tendence ir līdzīga – Covid-19 vīrusa omikrona varianta izplatības dēļ saslimstības rādītāji pieaug, bet, tā kā slimības gaita bieži ir vieglāka, slimnīcas netiek pārslogotas. Atsevišķās valstīs ierobežojumus padara stingrākus, bet citviet tos atvieglo. Ķīnā gatavojas slēgt vēl vienu lielu pilsētu, jo tur atklāja dažus inficēšanās gadījumus ar omikronu.

Francija viena no Covid-19 vissmagāk skartajām

Viena no vīrusa vissmagāk skartajām valstīm pašlaik ir Francija. Tur aizvadītajā diennaktī atklāti vairāk nekā 322 tūkstoši jaunu inficēšanās gadījumu ar Covid-19. Pēdējo septiņu dienu laikā Francijā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju reģistrēti vidēji vairāk nekā 2800 saslimšanas gadījumu.

Francijā stingrākas prasības Covid-19 sertifikāta izmantošanai
00:00 / 03:20
Lejuplādēt

Taču labā ziņa ir tā, ka samazinās slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļās ievietoto Covid-19 pacientu skaits. Piektdien intensīvā aprūpe bija nepieciešama gandrīz 3900 slimniekiem, bet kopumā slimnīcās ārstējās vairāk nekā 24 tūkstoši vīrusa inficētie.

Francijā no sestdienas par derīgiem uzskata tikai tos Covid-19 vakcinācijas sertifikātus, kuru īpašnieki ir saņēmuši trešo potes devu vai arī nav apritējuši septiņi mēneši kopš otrās potes saņemšanas.

Līdz ar to aptuveni 560 tūkstošiem iedzīvotāju tiks anulēti vakcinācijas sertifikāti. Viņi nevarēs apmeklēt restorānus, kafejnīcas, kultūras iestādes un citas publiskas vietas.

Francijas prezidents Emanuels Makrons mēģina apgrūtināt dzīvi aptuveni 10% pieaugušo iedzīvotāju, kuri joprojām nav saņēmuši nevienu potes devu. Viņš vēlas, lai nevakcinētajiem būtu liegta ieeja restorānos, tālsatiksmes vilcienos un kultūras pasākumos. Pašlaik viņiem tas nav liegts, ja var uzrādīt nesen veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Francijas galvaspilsētā Parīzē vairs nav spēkā prasība obligāti valkāt sejas aizsargmasku arī uz ielas, jo tiesa to pasludināja par personu brīvības pārkāpumu.

Parīzes iedzīvotājs Kevins Koens ir gandarīts par to. „Esmu saņēmis trīs vakcīnas potes, tāpēc atzīšos, ka ļoti necentos ievērot šo noteikumu. Ielās ir maz cilvēku, tāpēc neredzēju jēgu valkāt masku. Esmu priecīgs, ka tagad oficiāli var nevalkāt maskas,” vīrietis sacīja ziņu aģentūrai AFP.

Francijas kaimiņvalstī Vācijā Covid-19 inficēšanās rādītāji ir sasnieguši augstāko punktu kopš pandēmijas sākuma.

Aizvadītajā diennaktī valstī atklāja nedaudz vairāk par 78 tūkstošiem jaunu saslimšanas gadījumu, bet dienu agrāk Vācijā reģistrēja vienas dienas saslimušo skaita rekordu – vairāk nekā 92 tūkstošus.

Pēdējās nedēļas laikā Vācijā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju reģistrēti vidēji 497 jauni inficēšanās gadījumi, kas arī ir rekords.

Infektologi aicina iedzīvotājus steigšus saņemt balstvakcīnu. Vācijā līdz šim vismaz divas vakcīnas devas ir saņēmuši 72% iedzīvotāju.

Arī Vācijā no sestdienas bārus un restorānus var apmeklēt tikai ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kuru papildina negatīvs tests vai arī apliecinājums, ka cilvēks ieguvis balstvakcīnu.

Nīderlandē atceļ stingros ierobežojumus

Nīderlande bija pirmā valsts, kur pēc ziņām par omikrona varianta izplatību ieviesa īpaši stingrus ierobežojumus. No sestdienas daļa ir mīkstināti. Piemēram, darbu var atsākt veikali, frizētavas un sporta zāles. Tiesa, ar noteikumu, ka durvis veras ciet jau piecos vakarā. Bāriem un restorāniem gan vēl joprojām liegta darbība, ļauts pasūtīt tikai līdzņemšanai. Šādi noteikumi būs spēkā līdz pat janvāra beigām.

"Esam priecīgi, ka veikali šodien ir atvērti. Kā redzat, valkājam sejas maskas, ievērojam drošu distanci. Uz terases iemalkojām dzērienus.

Uzskatu, ka arī bārus un restorānus vajadzētu atvērt, ja jau ievērojam noteikumus," sacīja vietējais iedzīvotājs Marsels Geomimi.

Uzņēmēju neapmierinātību lielā mērā izraisījis tas, ka Nīderlandē ierobežojumi ir daudz stingrāki nekā, piemēram, Beļģijā. Un daudzi iedzīvotāji, sevišķi svētku laikā, devušies gan iepirkties, gan apmeklēt restorānus blakus esošajā valstī.

"Ir bijis ļoti grūti un negodīgi. Sākotnējo lokdaunu nepieciešamību mēs izpratām, tie bija loģiski, bet šie ierobežojumi vairs neliekas godīgi," izteicās “Brasserie America” restorāna līdzīpašniece Didi Kortena.

Politiķi gan epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu aizstāvējuši, norādot, ka valstī strauji izplatījies lipīgais vīrusa omikrona paveids, un, neveicot preventīvus pasākumus, varētu tikt pārslogotas slimnīcas.

"Domāju, ka pasākumi, ko veicām ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu, bija nepieciešami, lai tiktu galā ar lipīgo omikrona paveidu. To darījām preventīvi. Tagad, kad redzam, ka omikronu cilvēki pārdzīvo vieglāk, visticamāk, pienācis laiks mīkstināt ierobežojumus," komentēja Dordrehtas mērs Vouters Kolfs.

Savukārt Ķīnas varasiestādes sestdien ieviesušas ierobežojumus valsts dienvidaustrumu pilsētā Džuhai pēc tam, kad tur atklāja septiņus inficēšanās gadījumus ar Covid-19 omikrona paveidu.

2,4 miljonu iedzīvotāju lielajā pilsētā ir slēgti visi restorāni, sporta klubi un kinoteātri, kā arī nekursē sabiedriskais autobuss. Džuhai iedzīvotājiem bez nopietna pamata ir liegts izbraukt no pilsētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti