Eiropā aizvien strauji pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lietuvā pagājušajā diennaktī reģistrēti 133 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, viens cilvēks no vīrusa izraisītām komplikācijām miris. Tikmēr Igaunijā saslimuši vēl 49 cilvēki, viens 85 gadus vecs vīrietis miris. Vīruss skar arvien vairāk cilvēku arī Krievijā un citviet Eiropā.

Krievijā aizvadītajā diennaktī saslimšana ar Covid-19 atklāta vairāk nekā 12 tūkstošiem cilvēku. Tas ir augstākais saslimušo dienas pieaugums kopš pandēmijas sākuma.

Vīruss īpaši skāris Maskavu un tās apkārtni. Pilsētas vadība mudinājusi vecākus cilvēkus nedoties ārpus mājām, ja vien tas nav nepieciešams. Tiks pagarinātas arī skolēnu brīvdienas, bet uzņēmumiem būs jānodrošina, ka vismaz 30% darbinieku darbu veic attālināti. Par to, vai pilsētā ieviest vēl stingrākus ierobežojumus, Maskavas vadība, visticamāk, lems nākamnedēļ. Nav izslēgts, ka pilsētā varētu ieviest pilnīgu karantīnu, kā tas bija iepriekš.

Ņemot vērā inficēto skaita pieaugumu, maskavieši ir uztraukušies. “Maskavas iedzīvotāji sākuši vairāk satraukties par savu veselību. To ļoti labi var redzēt sabiedriskajā transportā. Piemēram, iekāpjot trolejbusā, autobusā vai metro, lielākā daļa cilvēku tur ir maskās. Vasarā tā nebija,” LTV pastāstīja Maskavas iedzīvotāja Katerina Zeveļova.

Inficēto skaits strauji pieaug vairākās Eiropas valstīs. Dažviet dienas pieaugums pārsniedz pavasara mēnešos reģistrēto.

Vācijā ik dienu atklāj vairākus tūkstošus jaunu saslimšanas gadījumu. Vācijas kanclere Angela Merkele brīdinājusi, ka Vācija var zaudēt kontroli pār situāciju, ja reģionos ar augstiem inficēšanās rādītājiem netiks pastiprināti ierobežojumi.

Īpaši daudz inficēto ir valsts galvaspilsētā Berlīnē. “Esam atgriezušies situācijā, kur mums jārīkojas ātri, lai panāktu kontroli pār situāciju. Tāpēc plānots ieviest papildu drošības pasākumus. Ticu, ka ar stingrāku kontroli un lielāku atbildību mēs spēsim novērst vīrusa tālāku izplatību un izvairīties no papildu ierobežojumiem,” sacīja Berlīnes mērs Maikls Millers.

Inficēto skaita pieaugums daļēji saistīts ar testēšanas apjoma palielināšanu.

Vīruss strauji izplatās Francijā, Polijā, Portugālē, kā arī citās Eiropas valstīs. Piemēram, Spānijas valdība izsludinājusi ārkārtas stāvokli Madridē un tās reģionā, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Bet Zviedrijā atcelti plāni mīkstināt ierobežojumus, kas ļautu cilvēku plašāku pulcēšanos, ņemot vērā, ka strauji pieaug inficēto skaits.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti