Eirogrupas sanāksmē izvērtēs aizdevumu Grieķijai

Briselē pirmdien pulcējas Eirozonas dalībvalstu finanšu ministri, lai izvērtētu jaunāko situāciju vienotās valūtas grupā un otrā aizdevuma daļu Grieķijai. Paredzams, ka sanāksmē runās arī par Eirogrupas līdera pozīciju. Patlaban to vada Nīderlandes finanšu ministrs Jeruns Deiselblūms. Taču pēc nesen  Nīderlandē notikušajām vēlēšanām varētu būt izmaiņas valdībā, kas nozīmētu, ka Deiselblūms amatu zaudē un līdz ar to arī Eirogrupas vadība ir jāuzņemas kādam citam.

Nīderlandē sarunas par valdības veidošanu vēl turpinās, tādēļ līdzšinējais Eirogrupas vadītājs, Nīderlandes finanšu ministrs Jeruns Deiselblūms turpina darbu. Taču ļoti iespējams, ka viņa amats drīzumā būs jāuzņemas kādam citam Nīderlandes ministru portfeļu maiņas dēļ. 

Eirogrupu allaž vada finanšu ministrs. Deiselblūms līdz šim ir zināms kā veiksmīgs sarunu virzītājs arī tādos izšķirošos jautājumos kā finanšu aizdevums Grieķijai. Deiselblūms vadīja Eirogrupu arī tad, kad Latvija pievienojās eirozonai.

Aizkulisēs ir izskanējis, ka viņa amatā varētu stāties Slovākijas finanšu ministrs Peters Kasimirs, taču pagaidām tas nav oficiāli apstiprināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti