Ēģiptes eksprezidents stājas tiesas priekšā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ēģiptes tiesa otrdien gatavojas pasludināt spriedumu bijušajam prezidentam Mohamedam Mursi. Viņš tiek apsūdzēts vismaz 10 protestētāju bojāejā prezidenta pils tuvumā.  

Kopā ar viņu uz apsūdzēto sola sēž arī vairāki kustības „Musulmaņu brālība” līderi. Par pastrādātajiem noziegumiem viņiem draud nāvessods, taču eksperti pieļauj, ka jaunās varas iestādes no tā varētu baidīties.

Mohameds Mursi otrdien tiesas priekšā stāsies kopā ar 14 saviem līdzgaitniekiem, kuri arī tiek tiesāti par vardarbīgajām sadursmēm prezidenta pils priekšā 2012.gada decembrī. Apsūdzētie tiek vainoti triju protestētāju nogalināšanā un vēl vairāku personu spīdzināšanā.

Advokāti norādījuši, ka apsūdzībai trūkst pierādījumu “Musulmaņu brālības” vainas pierādīšanai, jo daudzi no bojā gājušajiem paši ir bijuši kustības locekļi.

Šī ir tikai pirmā no tiesas prāvām, kurā gāztajam Ēģiptes prezidentam Muhamedam Mursi var tikt piespriests nāvessods. Viņam izvirzītas apsūdzības arī spiegošanā ārvalstu labā un bēgšanā no cietuma pret valdību un Hosni Mubaraku vērstu protesta akciju laikā 2011.gadā.

Šajās lietās spriedums gaidāms 16. maijā. Ja arī Morsi nāvessods netiks piespriests, visticamāk, viņam atlikusī dzīve tomēr būs jāpavada ieslodzījumā. Eksperti arī uzskata, ka nāvessods bijušajam prezidentam varētu izraisīt jaunu masu protesta akciju vilni un ārvalstu nosodījumu, ko pašreizējā Ēģiptes vadība nevēlas pieļaut.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti