Ēģiptes drošības spēki nogalinājuši pret koptu kristiešiem vērstā uzbrukuma vaininiekus

Ēģiptes drošības spēki apšaudīšanās laikā nogalinājuši 19 kaujiniekus no grupējuma, kas tiek turēts aizdomās par piektdien notikušo bruņoto uzbrukumu autobusam, kurā tika nogalināti septiņi koptu kristieši.

Kā svētdien paziņojusi Ēģiptes Iekšlietu ministrija, kaujinieki izsekoti līdz viņu slēptuvei tuksnesī. Nonākuši aplenkumā, viņi atklājuši uguni un izcēlusies apšaudīšanās, kurā 19 kaujinieki nošauti.

Bruņoti uzbrucēji piektdien Minjas provincē Ēģiptes dienvidos apšaudīja autobusu ar koptu kristiešiem, kas bija ceļā uz klosteri. Uzbrukumā tika nogalināti septiņi un ievainoti četrpadsmit cilvēki.

Kopš 2013.gada jūlijā armijas apvērsumā tika gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Mohameds Mursi, valstī pieredzēti islāmistu vardarbības uzplūdi. Uzbrukumi pamatā bijuši vērsti pret drošības spēkiem, kā arī pret kristiešiem.

Kopti, kas ir apmēram 10% no Ēģiptes 90 miljoniem iedzīvotāju, 30 gadus ilgās prezidenta Hosnī Mubaraka valdīšanas laikā tika vajāti un diskriminēti. Pēdējo gadu laikā desmitiem koptu kristiešu gājuši bojā reliģiska rakstura sadursmēs un uzbrukumos visā Ēģiptē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti