Ēģiptē piespriež nāvessodu 11 futbola līdzjutējiem

Tiesa Ēģiptē svētdien piesprieda nāvessodu 11 futbola līdzjutējiem, atkārtoti iztiesājot lietu par futbola līdzjutēju izraisītām nekārtībām Portsaidas pilsētas stadionā, kurās 2012.gadā gāja bojā 74 cilvēki.

Apelāciju tiesa pērnā gada februārī lika vēlreiz iztiesāt lietu pret 73 apsūdzētajiem, atceļot zemākas instances tiesas 2013.gada janvārī piespriesto nāvessodu 21 cilvēkiem, kas notiesāti par līdzdalību šajās nekārtībās.

Par svētdien piespriestajiem nāvessodiem ir paziņots Ēģiptes augstākajam musulmaņu garīdzniekam lielmuftijam, lai viņš tos apstiprinātu vai noraidītu. Tiesa pieņems galīgo lēmumu par šo 11 uz nāvi notiesāto un pārējo apsūdzēto likteni 30.maijā.

Starp 73 apsūdzētajiem ir deviņi policisti un trīs futbolkluba "Al-Masry" amatpersonas, bet pārējie apsūdzētie ir šī futbolkluba vai futbolkluba "Al-Ahly" līdzjutēji.

Vidusjūras piekrastes pilsētā Portsaidā 2012.gada 2.februārī futbola līdzjutēju izraisītās nekārtībās stadionā gāja bojā 74 cilvēki, viņu vidū viens policists, un tika ievainoti apmēram 1000.

Nekārtības sākās tūlīt pēc tiesneša finālsvilpes spēlē starp ''Al-Ahly'' un ''Al-Masry'' komandām. Kad Portsaidas ''Al-Masry'' izcīnīja uzvaru ar 3:1, tās atbalstītāji izskrēja laukumā un sāka apmētāt ar akmeņiem, pudelēm un petardēm Kairas ''Al-Ahly'' spēlētājus un līdzjutējus, kuri bēga uz visām pusēm.

Tiesas sēdes šīs lietas atkārtotā iztiesāšanā drošības apsvērumu dēļ notika Kairā, nevis Portsaidā.

Tiesas svētdien pieņemtais spriedums var tikt pārsūdzēts.

2012.gada Portsaidas nekārtības ir traģiskākais ar sportu saistītais notikums upuru skaita ziņā Ēģiptē, kur regulāri notiek sadursmes starp futbola līdzjutējiem vai starp viņiem un drošības spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti