Ēģiptē atklātas kapenes ar vērtīgiem mākslas darbiem

Arheologi Ēģiptē atraduši pirms vairāk nekā trīs tūkstošiem gadu veidotas kapenes ar vērtīgiem mākslas darbiem. Tajā bija apglabāts senās valsts augstākā dieva Amona priesteris un viņa sieva.

Ēģiptes varas iestādes ziņo, ka atklājumu pie valdnieku ielejas netālu no Luksoras senpilsētas veica Francija zinātnieku grupa. Klintī izcirstajās kapenēs bija novietoti augstmaņu sarkofāgi ar mūmijām, kā arī daudzas statuetes un citi priekšmeti. Tomēr par visvērtīgāko atradumu uzskatāmi krāsaini sienu gleznojumi, kuros attēlota karaliene Nefertari un viņas dēls – faraons Amenhoteps I. Abi valdnieki dzīvoja tā dēvētajā Ramzesīdu laikmetā 13. gadsimtā pirms mūsu ēras.

Blakus atrastas arī citas kapenes, kurās apglabāti vēl divi augstmaņi. Ārvalstu mediju pārstāvji uzsver, ka jaunie atklājumi raisa ne tikai zinātnieku interesi, bet var veicināt tūrismu, kas dod lielu pienesumu valsts ekonomikai. Ārvalstu viesu skaits valstī strauji samazinājās pēc 2011. gada, kad tika gāzts prezidents Mubaraks un sākās politiska krīze un nemieri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti