Ēģipte aizturētā «Al Jazeera» latviešu žurnālista tēvs: Dēls nezina, ko gaidīt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Austrālijas valdība dara visu, lai palīdzētu Kairā arestētajam austrāliešu žurnālistam Pēterim Grestem, tā paziņojusi Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa. Latviešu izcelsmes austrālieti, telekompānijas „Al- Jazeera" žurnālistu un vēl trīs viņa kolēģus apcietināja Ēģiptes drošības dienests. Žurnālista tēvs Juris Greste Latvijas Televīzijas raidījumam „Panorāma" atzina, ka dēls nezina, kādus likumus pārkāpis, un nezina, ko gaidīt.

Žurnālisti apsūdzēti par to, ka pārraidījuši tiešraidē ziņas, kas kaitējot Ēģiptes iekšējai drošībai, un viņi tikušies ar islāma kustības "Musulmaņu brālības" pārstāvjiem. Sazvanīts Austrālijā, žurnālista tēvs Juris Greste stāsta - par dēla aizturēšanas apstākļiem viņš nezinot vairāk, kā rakstīts starptautiskajos medijos internetā. Bet Austrālijas diplomāti Kairā jau snieguši konsulāro palīdzību latviešu izcelsmes žurnālistam.

„Ar ĀM pārstāvi šorīt runājām, kas liecināja, ka viņi ir satikuši Pēteri, ka viņš nav cietis vai ievainots. Ar viņu ir godīgi apgājušies, un mēs ticam, ka Austrālijas ierēdņi dara, kas iespējams. Bet nelaime ir tā, ka neviens nezina, ko viņi būtu nodarījuši," stāsta aizturētā žurnālista tēvs.

Viņš uzsver, ka Pēteris strādā nevis „Al Jazeera" arābu redakcijā, ko Ēģiptes varas iestādes uzskata par pārāk labvēlīgu "Musulmaņu brālībai", bet gan angļu redakcijā. Tās esot divas dažādas redakcijas.

„Prokurors mēģina izdomāt, ko viņi nodarījuši un kādu likumu pārkāpuši. Tas attiecas uz Pēteri, viņš gaida un nezina, kādus likumus pārkāpis. Viņš ir cietumā. Neviens nezina, cik ilgi sēdēs," stāsta žurnālista tēvs.

Pēteris Greste vairāk pazīstams kā Pīters Greste. Dzimis Sidnejā, beidzis Kvīnslandes augstskolu un strādājis Austrālijas televīzijā, līdz 1991.gadā nolēma veidot starptautiskā reportiera karjeru un sāka kā BBC žurnālists Afganistānā. Veidojis sižetus arī CNN un „Reuters" no dažādām pasaules malām - Dienvidslāvijas, Irākas, Argentīnas. Pēdējos desmit gadus dzīvo Āfrikā. Informējis par konfliktiem Sudānā, Ugandā, Kongo. Viņa dokumentālie stāsti par Somāliju 2011.gadā saņēma starptautisku balvu.

Viena no pēdējām reportāžām, ko pirms apcietināšanas bija sagatavojis Pēteris Greste, bija par to, ka studenti, "Musulmaņu brālības" atbalstītāji, iebruka un aizdedzināja universitāti Kairā. Ēģiptes valdība pret Katarā bāzēto telekompāniju „Al Jazeera" sāka vērsties pēc tam, kad jūlijā notika armijas apvērsums. Valdība „Musulmaņu brālību" pasludinājusi par teroristisku, un par tās literatūras glabāšanu vai atbalstīšanu vārdiski vai rakstveidā draud cietumsods. Kopš vasaras Ēģiptē apcietināti vairāki „Al Jazeeras" arābu redakcijas reportieri.

Jau ziņots, ka Ēģiptes slepenpolicija svētdien Kairā aizturēja divus Kataras telekanāla "Al-Jazeera" žurnālistus, no kuriem viens ir Austrālijas latvietis Pēteris Greste, bet otrs - telekanāla Kairas biroja vadītājs ēģiptietis, aizdomās par "iekšējai drošībai" kaitīgu ziņu nelikumīgu pārraidīšanu, pirmdien paziņoja Ēģiptes Iekšlietu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti