«Eesti Post» lūdz paaugstināt universālo pasta pakalpojumu cenas Igaunijā

Igaunijas valsts pasta kompānija "Eesti Post" iesniegusi pieteikumu konkursā par universālo pasta pakalpojumu sniegšanu valstī, norādot, ka tādus pakalpojumus sniegs, ja cenas tiks saskaņotas ar izdevumiem, tiks segti zaudējumi par pasta tīkla pārvaldību un nodrošināts regulējums saprātīgas peļņas maržas nodrošināšanai.

"Eesti Post" padome pagājušajā nedēļā apstiprināja kompānijas padomes piedāvājumu piedalīties Igaunijas Konkurences padomes organizētajā konkursā un piekrita tā norises nosacījumiem, norādot, ka valstij vajadzētu pārskatīt pasta pakalpojumu tarifu politiku.

"Katram uzņēmuma - gan valsts, gan privātajam - ir pienākums ne tikai pret īpašniekiem, bet arī pret darbiniekiem un klientiem. "Eesti Post" ir jābūt iespējai maksāt darbiniekiem konkurētspējīgu un cienīgu algu, kā arī piegādāt klientiem kvalitatīvu pakalpojumu. Universālu pasta pakalpojumu gadījumā tas nozīmē, ka valstij kā pakalpojuma pasūtītājam ir jānodrošina izdevumiem atbilstoša cena un jākompensē nesaprātīgi lielie zaudējumi," sacīja "Eesti Post" padomes priekšsēdētājs Bo Henriksons.

"Eesti Post" zaudējumi universālo pasta pakalpojumu segmentā pērn sasniedza 4,9 miljonus eiro, bet nākamo piecu gadu laikā tiek prognozēti 40 miljonu eiro zaudējumi. Lielu daļu zaudējumu "Eesti Post" pagaidām kompensē no peļņas, ko sniedz citi pakalpojumi, bet uzņēmuma vadība un padome lēš, ka šāds modelis nav ilgtspējīgs.

"Valsts kā īpašnieks sagaida, ka "Eesti Post" ne tikai sniegs universālos pasta pakalpojumus sabiedrības interesēs, bet arī būs peļņu nesošs uzņēmums. Turklāt ministrija ir atbalstījusi uzņēmuma vēlmi paaugstināt darbiniekiem algas un pakalpojumu kvalitāti. Lai sasniegtu šos mērķus, jāmainās universālo pasta pakalpojumu tarifiem," Henriksons piebilda.

Pašlaik, piemēram, vienkāršas vēstules ar svaru līdz 250 gramiem nosūtīšana Igaunijā maksā 0,65 eiro, bet 1-2 kilogramus smagas sīkpakas sūtīšana Igaunijas teritorijā maksā 3,2 eiro.

Universālie pasta pakalpojumi ietver iekšzemes un starptautisko pasta pakalpojumu bāzes komplektu: vienkāršu, ierakstītu un apdrošinātu vēstuļu ar svaru līdz diviem kilogramiem, kā arī ierakstītu un apdrošinātu paku līdz 20 kilogramiem sūtīšanu.

Pakalpojumi tiek sniegti visā Igaunijas teritorijā. Atbilstoša licence tiek izsniegta uz pieciem gadiem. Konkurss izsludināts uz laika posmu no šā gada 9.oktobrim līdz 2024.gada 8.oktobrim.

Igaunijas Konkurences padomē apstiprināja, ka vienīgais pieteikums konkursā saņemts no "Eesti Post".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti