Edinburgā notiks gadskārtējais Skotijas neatkarības atbalstītāju gājiens

Tūkstošiem cilvēku šodien Edinburgā plānojušie piedalīties gadskārtējā Skotijas neatkarības atbalstītāju organizētā akcijā. Uz to plānojuši ierasties līdz pat 250 tūkstošiem cilvēku. Organizatori uzskata, ka neskaidrība par Lielbritānijas nākotni kārtējo reizi ir aktualizējusi jautājumu par Skotijas neatkarību.

Edinburgā notiks gadskārtējais Skotijas neatkarības atbalstītāju gājiensUģis Lībietis

  Šodien plānotais gājiens Edinburgā ir kulminācija vairākus mēnešus notiekošām demonstrācijām, kurās iedzīvotāji pieprasa sarīkot vēl vienu Skotijas neatkarības referendumu. Pasākuma organizatori no kustības "Visi zem viena karoga” prognozē, ka uz šīsdienas akciju varētu ierasties no 100 līdz 250 tūkstošiem cilvēku, kas kļūtu par vienu no visu laiku lielākajām demonstrācijām Skotijā.

  Tiek uzsvērts, ka pirms gaidāmās Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības, kas var notikt arī bez panāktās vienošanās ar Briseli, un pašreizējā politiskā klimata britu parlamentā reģiona neatkarības kustība ir guvusi jaunu stimulu. Tāpēc uz Edinburgu tiek aicināti cilvēki arī no citām Lielbritānijas daļām. Pasākuma organizatori ir pauduši gandarījumu, ka gan šai, gan iepriekšējām sešām demonstrācijām savu atbalstu, lai arī neoficiālu, ir paudusi arī Skotijas nacionālistu partija.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti