ECT daļēji apmierina Ukrainas prasību pret Krieviju par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ceturtdien, 14. janvārī, daļēji apmierināja Kijevas prasību pret Maskavu saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem Ukrainai piederošajā Krimas pussalā 2014. gadā. Krievija pirms gandrīz septiņiem gadiem okupēja un anektēja Krimu.

ECT daļēji apmierina Ukrainas prasību pret Krieviju par cilvēktiesību pārkāpumiem Krimā
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Strasbūrā bāzētās ECT soģi ar balsu vairākumu nolēma, ka Ukrainas prasība pret Krieviju par cilvēktiesību pārkāpumiem, kas 2014. gadā pastrādāti Krimā pēc tās okupācijas, ir "daļēji pieņemama".

 

Vienlaikus tiesa paziņojusi, ka tā nevērtēs jautājumu, vai Krimas iekļaušana Krievijas sastāvā bijusi tiesiska.

Ukraina savā prasībā norādīja, ka valdības iestāžu ieņemšana, ko 2014. gada februārī Krimā veica Krievijas armija, ir starp tiem notikumiem, kas atzīstami par sistemātiskiem tiesību pārkāpumiem. Tiesa atzinusi, ka Ukrainas sniegtais izklāsts ir loģisks un nav pretrunā ar pierādījumiem, kas liecinot, ka Krievijas armija nav bijusi pasīva novērotāja, bet gan bijusi aktīvi iesaistīta pārkāpumos.

Ukrainas valdība ECT lēmumu nosaukusi par uzvaru. Turpretī Krievija paziņojusi, ka Ukrainas paustās apsūdzības neesot pierādītas un tām neesot nekāda pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti