Ebolas vīruss vēl nav pilnībā izskausts; aicina rietumvalstis sniegt lielāku atbalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Saslimstību skaits ar  Ebolas vīrusu pēdējā laikā ir stabilizējies, tomēr pilnībā šo slimību izskaust vēl nav izdevies. Turklāt atsevišķos Āfrikas reģionos ik pa brīdim parādās arī jauni uzliesmojumi. Tāpēc Rietumiem ir nepieciešams sniegt vēl lielāku finansiālu atbalstu cīņai ar šo vīrusu. 

Tas ir viens no galvenajiem secinājumiem pēc trešdien Briselē notikušās Āfrikas valstu un Eiropas līderu konferences par cīņu ar Ebolas vīrusslimību.

Gvineja, Sjerraleone un Libērija ir trīs valstis, kuras visvairāk ir skāris nāvējošais  Ebolas  vīruss. Tagad varas iestādes sāk kontrolēt situāciju, lai gan pilnībā izskaust slimības izplatību vēl nav izdevies un jauni saslimšanas gadījumi parādās ik pa brīdim.

Tādēļ Libērijas prezidente Elena Serlīfa-Džonsone, kura Briseles augsta līmeņa konferencē runāja arī Gvinejas un Sjerraleones prezidentu vārdā, aicināja Rietumus palielināt atbalstu reģionam, lai tur būtu iespējams atjaunot normālu dzīvi.

“Ir svarīgi, lai mūsu starptautiskie partneri turpinātu sniegt atbalstu, kamēr mēs veidojam sistēmu, lai spētu pretoties jebkādam nākotnē iespējamajam vīrusa uzliesmojumam. Tikpat būtiski ir arī tikt galā ar slimības ekonomiskajām sekām. Ir nepieciešams stabilizēt mūsu valstu ekonomiku, lai būtu iespējams atgriezties uz iekļaujošās izaugsmes ceļa, uz kura bijām nostājušies, pirms sākās vīrusa uzliesmojums,” pauda Džonsone.

Libērijas prezidente uzsvēra, ka cīņa ar Ebolas vīrusu  un valsts ekonomikas atjaunošana var būt efektīva tikai tad, ja to vadīs un īstenos vietējie iedzīvotāji, nevis vienīgi Rietumu eksperti. Viņa piebilda, ka ir nepieciešams atjaunot slimnīcas, skolas un valsts ekonomiku kopumā, jo daudzi investori ir aizbēguši no Gvinejas, Sjerraleones un Libērijas bailēs no vīrusa.

Vietējo kopienu lomu pasvītroja arī Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni. Viņa atzīmēja, ka līdz šim Eiropas Savienībai ir piešķīrusi 1,2 miljardus eiro cīņai ar vīrusu. Tomēr jaunus līdzekļus Mogerīni pagaidām nesola.

“Viens no šī brīža izaicinājumiem ir izveidot tādas sistēmas un pasākumus, kas ļautu atbildēt uz jebkuru vīrusa uzliesmojumu, pirms tas ir ieguvis masveida izplatību. Tostarp ir nepieciešams arī strauji attīstīt vakcīnu un pretvielu pētniecību, lai mums būtu vismaz kaut kādas zāles slimnieku ārstēšanai nākotnē,” sacīja Mogerīni.

Šī bija pirmā augsta līmeņa konference cīņai ar  Ebolas vīrusu šogad. Slimības uzliesmojums ir sācies aptuveni pirms septiņiem mēnešiem un ir prasījis gandrīz 10 tūkstoš cilvēku dzīvību. Lai gan eksperti norāda, ka kopējais mirušo skaits varētu būt krietni lielāks, nekā uzrāda oficiālā statistika.

Jau vēstīts, ka pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, Ebolas vīrusa epidēmija tuvojas beigām

Uz šīs slimības vissmagāk skarto Libēriju ir arī nosūtīta pirmā eksperimentālā vakcīnu partija. To izmēģinās uz 300 medicīnas darbiniekiem.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti