Džonsonam tiesā būs jāatbild par pretrunīgajiem apgalvojumiem «Brexit» kampaņas laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lielbritānijas bijušajam ārlietu ministram un potenciālajam premjeres Terēzas Mejas pēctecim Borisam Džonsonam jāstājas tiesas priekšā saistībā ar pretrunīgajiem apgalvojumiem, kurus viņš izteica 2016. gadā "Brexit" referenduma kampaņas laikā, trešdien vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Džonsons tiek apsūdzēts par ļaunprātīgu amata pilnvaru izmantošanu saistībā ar apgalvojumiem, ka viņš esot melojis sabiedrībai, kad kampaņā pirms referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) apgalvojis, ka "Brexit" ļautu ietaupīt 350 miljonus mārciņu (396 miljonus eiro) nedēļā.

Tādu apgalvojumu Džonsons publiski izteica pirms referenduma 2016. gada jūnijā, kurā 52% dalībnieku nobalsoja par valsts izstāšanos no ES, un pirms Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām 2017. gadā, kas Džonsona pārstāvētajai Konservatīvajai partijai bija neveiksmīgas.

Ziņu aģentūra "Press Association" trešdien citē tiesnesi, kas paudusi apmierinājumu, ka "šī ir pienācīga lieta prasītās pavēstes izsniegšanai". Viņa gan nekomentēja kādas privātpersonas iesniegtās sūdzības pamatotību.

Džonsona piesauktie 350 miljoni jau kļuvuši par mēmu debatēs par "Brexit". Šis skaitlis bija redzams uz slavenajiem britu divstāvu autobusiem līdzās solījumam šo summu piešķirt Lielbritānijas Nacionālajam veselības dienestam, kas cīnās ar finansējuma trūkumu, nevis ES budžetam.

Tomēr vairāki eksperti uzsvēruši, ka šādi dati neesot patiesi un aprēķinos neesot ņemts vērā finansējums, ko Lielbritānija saņem no ES.

2017. gada septembrī Lielbritānijas Statistikas pārvalde vēstulē Džonsonam norādīja, ka skaitlis ir "acīmredzama oficiālās statistikas ļaunprātīga izmantošana".

Britu raidorganizācijas BBC interneta vietne ziņo, ka prasību tiesā iesniedzis kāds 29 gadus vecs uzņēmējs, un Džonsonam izvirzītas apsūdzības par ļaunprātīgu amata pilnvaru izmantošanu. Prasītājs savācis 200 tūkstošus mārciņu, lai varētu veiksmīgi pārstāvēt savas intereses tiesā.

Savukārt Džonsona pārstāvji uzsver, ka process ir politisks triks.

Tikmēr vietējie politikas eksperti norāda, ka pastiprināta uzmanību prāvai pievērsta saistībā ar pašreizējās premjerministres Terēzas Mejas pēcteča izraudzīšanu. Džonsons maija vidū paziņoja, ka pretendēs uz Konservatīvās partijas līdera amatu, un varētu ieņemt arī valdības vadītāja posteni. Viņš ir diezgan populārs Konservatīvo partijas ierindas biedru vidū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti