Dženovas tilta sabrukšanas dēļ reģionā izsludina ārkārtas stāvokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Dženovas Morandi tilta sabrukšanas dēļ Ligūrijas reģionā Itālijā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Itālijas valdība arī piešķirs papildu līdzekļus glābšanas darbiem. 

"Tika nolemts izsludināt ārkārtas stāvokli uz 12 mēnešiem 14. augusta rīta notikumu un tā dēvētā Morandi tilta sabrukšanas dēļ. Mēs arī  vienojāmies piešķirt 5 miljonus eiro steidzamākajiem glābšanas darbiem. Līdzekļi tiks ņemti no nacionālā ārkārtas situāciju fonda," teica Itālijas premjerministr Džuzepe Konti.

Viņš solīja anulēt līgumu ar privāto autoceļu uzņēmumu, kas atbildēja par Dženovā sabrukušā tilta apkopi un apsaimniekošanu.

Atbildīgās institūcijas sākušas izmeklēšanu, un solīts, ka vainīgi tiks saukti pie kriminālatbildības.

Naktī Dženovā vietā, kur atrodas daļēji sagruvušais Morandi tilts, evakuēti iedzīvotāji. Vietējie iedzīvotāji baidās, ka jau tuvākajā laikā varētu sabrukt atlikusī tilta daļa. 

Vietējās varasiestādes evakuējušas vairāk nekā 600 cilvēku, tikmēr aptuveni tūkstoš glābēju turpina meklēt izdzīvojušos.

“Vispirms tika glābti dzīvnieki – suņi, kaķi, putniņi... Pēc tam evakuēja mūs. Līdzi paņēmām pašas svarīgākās lietas, piemēram, dokumentus un datoru. Vēl nezinām, cik ilgi būsim prom no mājām,”  vietējiem medijiem stāstīja evakuēta Dženovas iedzīvotāja Mima.

Evakuētie iedzīvotāji pagaidām uzturas īpaši izveidotos evakuācijas centros.

“Mājas zem tilta tiks nojauktas, jo to atrašanās vieta vairs nav droša. Agri vai vēlu tiks nojaukta arī atlikusī tilta daļa. Māju iedzīvotājiem pašvaldība piešķirs labākus mājokļus,” paziņoja Ligūrijas reģiona gubernators Džovanni Toti.

Savukārt Dženovas virsprokurors Frančesko Kodzi informēja, ka katastrofā dzīvību zaudējuši vismaz 42 cilvēki. Glābšanas darbi turpinās, un upuru skaits var pieaugt.

Tilta sabrukšanas iemesls pagaidām nav noskaidrots, bet vietējie žurnālisti pieļauj iespēju, ka tā projektēšanā pagājušā gadsimta 60. gados pieļautas kļūdas, bet krīzes situāciju radīja stiprās lietusgāzes. Katastrofas brīdī uz būves atradās 35 vieglās un trīs kravas mašīnas, un tās nogāzās no 45 metru augstuma upes gultnē, uz dzelzceļa sliedēm un noliktavu ēkām.

Notikušajā katastrofā tiek vainots Itālijas infrastruktūras grupas uzņēmums “Atlantia”, kas ir atbildīgs par Dženovas tiltu. Valdība plāno noteikt uzņēmumam 150 miljonu eiro naudassodu.

Katastrofa Dženovā likusi reaģēt Bulgārijas valdībai – tā paziņojusi, ka tiks renovēti vairāk nekā 200 tiltu. Bulgārijas valdības sanāksmē atzīts, ka 211 tilti ir sliktā stāvoklī. Lielākā daļa no tiem celti pirms gadiem 40. Bulgārijas premjerministrs uzsvēris, ka visi šie tilti jāstiprina un jāatjauno, lai novērstu iespējamu traģēdiju.  

Savukārt uzņēmuma "Latvijas valsts ceļi" tiltu inspekcijas dati liecina, ka no 969 valsts pārziņā esošajiem tiltiem gandrīz puse ir sliktā vai ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. 51 tiltam ir ieviesti satiksmes ierobežojumi, bet valsts būvdarbi šogad plānoti 33 tiltiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti