Panorāma

Preiļu novadā atsakās no gandrīz visām vidusskolām

Panorāma

Vācija sola palielināt munīcijas ražošanu

Vilcienu avārijā Grieķijā vismaz 36 bojāgājušie

Dzelzceļa katastrofā Grieķijā gājuši bojā vismaz 36 cilvēki

Vismaz 36 cilvēki gājuši bojā, bet vēl vairāk nekā 80 guvuši ievainojumus pasažieru un kravas vilcienu sadursmē Grieķijā. Avārijas vietā turpinās izdzīvojušo meklēšanas darbi. Pagaidām nav zināmi katastrofas iemesli, bet saskaņā ar sākotnējo versiju katastrofu izraisīja cilvēku kļūda.

Traģiskā avārija notika otrdienas vakarā netālu no Larisas pilsētas Tesālijas reģionā, 380 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Atēnām. 

Sadursmes rezultātā no sliedēm nobrauca četri pasažieru vilciena vagoni, bet pirmie divi esot gandrīz pilnībā iznīcināti, vismaz trīs vagoni aizdegās, un glābēju darbu nopietni traucēja biezie dūmi. No vairākām tuvākajām pilsētām ieradās ātrās palīdzības vienības, un operācijā iesaistījās arī armija. 

Pasažieru vilcienā atradās aptuveni 350 cilvēku, kuri no galvaspilsētas Atēnām devās uz Salonikiem valsts ziemeļos. Notikuma vietā visu nakti strādāja aptuveni 150 ugunsdzēsēji un glābēji, kuri no sadragātajiem vagoniem centās izcelt izdzīvojušos.

Glābšanas darbi turpinās, un līdz šim brīdim apzināti vismaz 85 ievainotie.

Latvijas Ārlietu ministrijas rīcībā patlaban nav informācijas par to, ka avārijā būtu cietuši Latvijas valstpiederīgie, bet vēstniecība turpina sekot līdzi notikumu attīstībai.

Varas iestādes un speciālisti uzsākuši izmeklēšanu, taču iemesls nepareizai vilcienu kustībai vēl nav noskaidrots. 

Vilcienu vadītāji nebija informēti par pretī braucošo vilcienu. Trieciena brīdī abi vilcieni bija uzņēmuši lielu ātrumu. Pašlaik norit izmeklēšana, lai noskaidrotu, kādēļ abi brauca pa vienu sliežu ceļu – policija uz laiku aizturējusi Larisas stacijas priekšnieku.

Viņš apsūdzēts nonāvēšanā aiz neuzmanības, taču savu vainu noliedz un apgalvo, ka sadursme notikusi tehniskas ķibeles dēļ.

Dzelzceļnieku arodbiedrība norāda, ka ilgstoši saskaras ar problēmām elektroniskajās brīdinājuma sistēmās, kurām šādi negadījumi būtu jānovērš, kā arī akūtu darbinieku trūkumu – nepieciešamo 2000 darbinieku vietā šobrīd nodarbināti tikai 750.

Uzņemoties politisko atbildību par notikušo, par atkāpšanos no amata paziņojis Grieķijas satiksmes un infrastruktūras ministrs Kosts Karamanlis.

"Mūsu domas visupirms ir ar upuru radiniekiem. Mūsu pienākums ir glābt cietušos un identificēt mirušos. Bet es garantēju vēl ko: mēs noskaidrosim traģēdijas cēloņus un darīsim visu savā varā, lai nekas tāds nekad neakārtotos," sola Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis.

Grieķijas dzelzceļa darbinieku arodbiedrības vadītājs sacīja, ka šī ir nāvējošākā dzelzceļa katastrofa valsts vēsturē.

Vilciena pasažieris Stergiss Mineniss pastāstīja, ka avārijas brīdī bijis ļoti spēcīgs trieciens, tāpēc viņš sākotnēji domājis, ka ir sākusies zemestrīce.

"Mēs dzirdējām milzīgu blīkšķi, tās bija desmit murgainas sekundes. No triecienam mēs visi nokritām uz grīdas. Tad sākās panika.

Visapkārt valdīja haoss, vagonu pārņēma liesmas, karājās kabeļi, bija izsisti stikli, cilvēki kliedza, bija arī iespiesti cilvēki. Mēs izlēcām no aptuveni divu metru augstuma, bet zem mums atradās metāla atlūzas. Bet ko citu mēs varējām darīt," sacīja vīrietis.

Pēc pirmajām ziņām par notikušo katastrofu pie dzelzceļa stacijas Salonikos sapulcējās cilvēki, kuru tuvinieki vai draugi atradās avarējušajā vilcienā. Kāds vīrietis gaidīja savu draudzeni.

"Mēs gaidām, lai uzzinātu kaut ko vairāk. Mana draudzene vēl nav atbraukusi. Kad ierados, redzēju, ka drūzmējas cilvēki. Domāju, ka vilciens kavējas. Tad ieradās žurnālisti un es sapratu, ka ir noticis kaut kas nopietnāks. Vēlāk mēs no taksometra rācijām dzirdējām, ka ir notikusi vilcienu sadursme. Mēs gaidām, kad ieradīsies autobusi ar izdzīvojušajiem pasažieriem.

Cerēsim, ka mana draudzene būs vienā no tiem. Man nav pilnīgi nekādas informācijas par viņu. Pārvadājumu uzņēmums nekādu informāciju nesniedz, mēs gaidām un gatavojamies sliktākajam, bet tomēr ceru, ka viss būs kārtībā," sacīja vīrietis.

Grieķijas valdība ir izsludinājusi trīs dienu sēras, kā arī apņēmusies segt katastrofas upuru bēru izdevumus.

Valsts prezidente Katerina Sakellaropula saistībā ar negadījumu  pārtraukusi vizīti Moldovā, lai atgrieztos Grieķijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti