Džefrija Epstīna pašnāvība izraisa satraukuma vilni ASV tiesībsargājošās iestādēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) pašnāvību izdarījis ietekmīgais amerikāņu finansists Džefrijs Epstīns. Viņš tika apsūdzēts nepilngadīgu meiteņu seksuālā izmantošanā un šādu pakalpojumu sniegšanā citām slavenībām un arī politiķiem. Epstīna nāve likusi federālajam izmeklēšanas birojam un tieslietu departamentam uzsākt izmeklēšanu par nāves apstākļiem. Tikmēr dienu pirms šī notikuma Ņujorkas tiesa publiskojusi dokumentus, kas atklāj jaunus faktus par Epstīna saistību ar seksuālo pakalpojumu tirdzniecību.

Džefrija Epstīna pašnāvība izraisa satraukuma vilni ASV tiesībsargājošās iestādēs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

 

Ietekmīgais amerikāņu finansists Džefrijs Epštīns šī gada jūlija sākumā tika arestēts un stājās tiesas priekšā, kur viņam tika izvirzītas apsūdzības par nepilngadīgu personu seksuālo pakalpojumu tirgošanu, kā arī sazvērestību ar mērķi pastrādāt šādus noziegumus. Šie noziegumi pastrādāti laika posmā no 2002. līdz 2005. gadam viņa mājās Manhetenā un Palmbīčā. Notiesāšanas gadījumā viņam draudēja līdz pat 45 gadiem cietumā, taču Epstīns savu vainu izvirzītajās apsūdzībās noraidīja. 23. jūlijā viņš tika atrasts bezsamaņā savā cietuma kamerā ar brūcēm uz kakla. Pēc pirmā pašnāvības mēģinājuma Epstīnam tika noteikta īpaša uzraudzība, bet vēlāk tā tika atcelta. Taču vakar Džefrijs Epstīns kamerā tika atrasts miris. Pēc neoficiālām ziņām - finansists esot pakāries.

Šī pašnāvība izraisījusi plašu satraukuma vilni gan tiesībsargājošās iestādēs, gan arī nozieguma upuru vidū. ASV ģenerālprokurors Bils Barrs uzdevis Tieslietu departamentam noskaidrot notikušā apstākļus, jo pašnāvība notikusi vienā no visdrošākajām soda izciešanas vietām – Metropolitēna labošanas centrā. Arī Federālais izmeklēšanas birojs sācis savu izmeklēšanu. Savukārt politiķi gan no demokrātu, gan republikāņu partijas pieprasījuši atbildes, jo valdība to esot parādā noziegumu upuriem.

Tikai dienu pirms Džefrija Epstīna pašnāvības Ņujorkas tiesa publiskoja aptuveni divus tūkstošus lappušu iepriekš slepenu dokumentu par Epstīna lietu. Šie dokumenti galvenokārt balstīti uz kādas sievietes – Virdžīnijas Džufrē – liecībām, kurās viņa apgalvo, ka ir bijusi Epstīna seksa verdzene. Sieviete apgalvo, ka ir bijusi spiesta sniegt seksuālus pakalpojumus labi zināmiem amerikāņu politiķiem un uzņēmējiem. Starp Eptstīna paziņām un draugiem tiek minēts gan ASV prezidents Donalds Tramps, gan bijušais prezidents Bils Klintons, gan britu princis Endrjū. Visas iespējamos noziegumos iesaistītās personas savu vainu ir noliegušas.

Manhetenas federālais prokurors Džefrijs Bermans paziņojis, ka, lai arī Epstīna pašnāvība ir ļoti nopietns šķērslis ceļā uz taisnības panākšanu viņa upuriem, krimināllieta par sazvērestību paveikt šādus noziegumus netiks izbeigta.

Visai savdabīgi uz notikušo ir reaģējis ASV prezidents Donalds Tramps, kurš tviterī dalījies ar kādu sazvērestības teoriju, kurā apgalvots, ka ar Epstīna nāvi varētu būt saistīti bijušais prezidents Klintons un viņa sieva, bijusī prezidenta amata kandidāte un Valsts sekretāre Hilarija Klintone. Pēc Trampa vārdiem, kaut kādu dīvainu apstākļu dēļ visi cilvēki, kuriem esot kāda informācija par Klintoniem, parasti izdarot pašnāvību. Klintonu pārstāvji šādus izteikumus nosaukuši par absurdiem un nepatiesiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti