Dubaijā cels «pilsētu zem jumta»

Dubaijā uzsākt pasaules lielākā tirdzniecības un izklaides centra projekts – „Mall of the World”, kas būs milzīga pilsēta zem jumta ar kontrolētu gaisa temperatūru,  ziņo Apvienoto Arābu WAM.

Projekta kopējā platība sasniegs 4,45 kvadrātkilometrus. Ieceres autori apgalvo, ka šajā kompleksā neizejot varētu pavadīt visu nedēļu.  

Projekta prezentēšanas ceremonijā Dubaijas vadītājs un Apvienoto Arābu emirātu premjerministrs Muhameds bin Rašids al Maktums norādījis, ka Dubaija vēlas kļūt par ekonomisko, tūrisma un kultūras galvaspilsētu diviem miljardiem cilvēku, „un mēs uz to ejam”.

Bez tirdzniecības centra pilsētā zem jumta atradīsies arī simtiem viesnīcu ar kopumā 20 000 numuru, gājēju celiņi vairāk nekā septiņu kilometru garumā, klīnikas, teātri un izklaides objekti.  

Plānos izveidot arī pasaules lielāko ģimenes izklaides centru, kuram būs atveramais kupols, kuru vērs vaļā ziemā, kad gaisa temperatūra nav pārāk augsta.  

Paredzēts, ka šo kompleksu varēs apmeklēt 180 miljoni cilvēku gadā, apkārt kompleksam izvietos autostāvvietas 50 0000 auto.  

Pašreiz pasaules lielākais tirdzniecības centrs arī atrodas Dubaijā – „Dubai Mall” pērn apmeklējuši  75 miljoni cilvēku.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti