Dortmundes centrā nesprāgušu karalaika bumbu dēļ evakuēti aptuveni 13 tūkstoši cilvēku

Šodien Vācijas pilsētā Dortmundē uz aizdomu pamata par vairākām kara laika bumbām pilsētas centrā evakuēti aptuveni 13 tūkstoši cilvēku. Masveida evakuācija Vācijas rietumu pilsētā skar arī slimnīcas, pansionātus un centrālo dzelzceļa staciju. Tā šorīt ir slēgta, un vilcienu kustības maršruti mainīti, lai apbrauktu pilsētu.

Dortmundes centrā nesprāgušu karalaika bumbu dēļ evakuēti aptuveni 13 tūkstoši cilvēkuGints Amoliņš

  Dortmundes centrā identificētas četras vietas, kurās zem zemes varētu atrasties nesprāgušas Otrā pasaules kara laika bumbas, kuras nometuši sabiedroto spēki. Par to iepriekš paziņoja Dortmundes pilsētas dome, norādot, ka aizdomas balstītas uz „anomālijām”, kas konstatētas būvniecības darbu laikā. To, vai bumbas tur tiešām atrodas, varēs apstiprināt tikai „izrakumi”, piebilda dome.

  Iedzīvotājiem puskilometra rādiusā no katras aizdomīgās vietas tika uzdots evakuēties līdz svētdienas pulksten astoņiem no rīta pēc vietējā laika, pirms izrakumu sākšanas šodien pa dienu. Gatavošanās darbi sākās jau vakar, piemēram, ar ātrās palīdzības mašīnām evakuējot desmitiem pacientu no divām slimnīcām.

  Skarta liela daļa Dortmundes centra. Nesprāgušu kara laika bumbu atrašana Vācijā ir ierasta parādība. Vietējie mediji apgalvo, ka Rūras apgabalā, kur atrodas Dortmunde, šī varētu būt visu laiku lielākā šāda veida evakuācija.

  Lielākais šāda veida notikums pēckara Vācijā piedzīvots 2017. gadā Frankfurtē. Toreiz valsts piektajā lielākajā pilsētā atrada gandrīz pusotru tonnu smagu britu nomestu bumbu, un uz laiku tika evakuēti 65 tūkstoši cilvēku.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti