Doņeckas un Luganskas blokādi atzīst par konflikta lūzuma punktu

Kaujinieku sagrābto pilsētu pilnīga blokāde. Par šādu soli izšķīrusies Ukrainas valdība, pēc tam kad pretterorisma operācijas gaitā nedēļas nogalē notika būtisks pavērsiens – prokrieviskie kaujinieki pameta vairākas sagrābtās apdzīvotās vietas Austrumukrainā un nocietinājās reģionālajās galvaspilsētās Doņeckā un Luganskā.

Ukrainas krīze sasniegusi lūzuma punktu. Kā uzsver eksperti, turpmāk sekos vai nu ilgstošs karš, kas iznīcinās Austrumukrainas reģionālās galvaspilsētas Doņecku un Lugansku, vai atgriešanās pie prezidenta Petro Porošenko izstrādātā miera plāna, kas arī paredz amnestiju tiem kaujiniekiem, kuri noliks ieročus un nebūs pastrādājuši smagus noziegumus.

Nedēļas nogalē Ukrainas bruņotie spēki ieņēma vairākas pilsētas Doņeckas apgabalā, tostarp kaujinieku atbalsta punktus – Kramatorsku un Slovjansku. Separātistu atkāpšanos nodrošināja bruņotas grupas uzbrukums, kas sadursmēs esot praktiski iznīcināta. Esot iznīcināts arī kaujinieku kolonnas kodols, kas no Slovjanskas devās uz Doņecku.

Tiek uzskatīts, ka par atkāpšanos separātisti izšķīrušies, lai pārgrupētos un turpmāk spētu noturēt pozīcijas ar manāmi sarukušu finansējuma un bruņojuma plūsmu no Krievijas.

„Uzvara kaujā nenozīmē uzvaru karā. Ar ieroču un bruņutehnikas milzīgo skaitu viņi tagad atgūst mazās pilsētas. Viņi nevarēja ieņemt Slovjansku trīs mēnešus. Lai pamēģina ieņemt Doņecku! Tad redzēs. Karš tikai sākas,” saka viens no promaskaviskajiem kaujiniekiem Aleksejs.

Ukrainas varas iestādes jau atjaunojušas dzelzceļa satiksmi ar atbrīvotajām austrumu pilsētām, apgādā iedzīvotājus ar pārtiku un pirmās nepieciešamības precēm, kā arī sāk izmaksāt iekavētos pabalstus un pensijas. Vienlaikus pieņemts lēmums izvērst kaujinieku sagrābtās Doņeckas un Luganskas pilnīgu blokādi.

Tiek uzskatīts, ka tā liks kaujiniekiem nolikt ieročus. Par spīti oficiālās Kijevas panākumiem, Doņeckā vakar notika plašs prokrievisko atbalstītāju mītiņš, bet pagājušajā naktī pretterorisma operācijas zonā kaujinieki īstenoja vairākus uzbrukumus drošības spēkiem.

Jau ziņots, ka separātisti  pasludinājuši gan Doņeckas, gan Luhanskas tautas republiku neilgi pēc tam, kad Krievija martā anektēja Krimas pussalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti