Donbasā notriektas divas Ukrainas armijas lidmašīnas

Prokremliskie kaujinieki Ukrainas austrumos notriekuši vēl divas valdības militārās lidmašīnas. Tās tika apšaudītas rajonā, kas atrodas pārdesmit kilometru no Malaizijas pasažieru lidmašīnas nogāšanās vietas. Trešdien Nīderlandē nogādātas pirmās 40 katastrofā bojā gājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Bet „melnās kastes” nosūtītas izpētei uz Lielbritāniju.

Divu Ukrainas armijas iznīcitātājlidmašīnu Su-25 notriekšanu apstiprinājusi gan Kijeva, gan prokremliskie separātisti. Ukrainas aizsardzības ministrija paziņoja, ka lidaparāti notriekti Doņeckas apgabalā Dmitrovkas ciema apkaimē, kas atrodas 10 km no robežas ar Krieviju. Kopumā četras militārās lidmašīnas devās atpakaļ no uzdevuma izpildes pie robežas, kur atbalstīja tur esošās armijas daļas, kad kaujinieki tās sāka apšaudīt no zenītraķešu kompleksiem, ziņo ministrija. Kaut gan piloti īstenoja izvairīšanās manevrus, divām trāpīts, bet piloti katapultējušies.

Arī separātistu rindās apstiprināta divu lidmašīnu notriekšana. Aģentūra „Interfax” citē kaujinieku teikto, ka tās notriektas Sņižnes pilsētas rajonā, kas atrodas pārdesmit kilometrus no minētā ciemata. Par pilotu likteni pagaidām nav ziņu.

Sņižnes pilsēta, saskaņā ar Ukrainas Drošības dienesta apgalvoto, ir vieta, no kurienes kaujinieki ar zenītraķešu sistēmas kompleksu BUK ceturtdien notrieca Malaizijas pasažieru lidmašīnu. Bojā gāja 298 cilvēki, vairums no viņiem nīderlandieši. Prokremliskie separātisti vainu noliedz, apgalvojot, ka viņu rīcībā nebija šādu ieroču, kas varētu notriekt lidmašīnu 10 km augstumā.

Trešdien pēcpusdienā Eindhovenā piezemējās divas Nīderlandes militārās transporta lidmašīnas, sākot mirstīgo atlieku pārvietošanu uz Nīderlandi no Harkovas. Tās atveda 40 cilvēku mirstīgās atliekas. Trešdien Nīderlandē izsludināta sēru dienu un transporta lidmašīnām piezemējoties, visā valstī skanēja baznīcu zvani. Vakarā mirstīgās atliekas pārvedīs uz militārajām barakām, kur sāksies personu atpazīšanas process. Nīderlandes premjers brīdinājis, ka tas varētu ilgt ne tikai nedēļas, bet arī mēnešus.

Izmeklētāji apstiprinājuši, ka saņēmuši 200 cilvēku atliekas, bet vēl vairāki desmiti trūkst, kaut gan separātisti bija solījuši, ka ekspertu rokās nodos vairāk cilvēku atlieku. Rietumvalstis un EDSO novērotāji izteikuši bažas, ka daudzi bojā gājušie joprojām atrodas laukos katastrofas vietā. Tāpat izmeklētāji satraucas, ka prokremliskie separātisti ir sabojājuši atsevišķus atlūzu fragmentus.

Tajā pašā laikā pasažieru lidmašīnas abas „melnās kastes” trešdien nogādātas Lielbritānijā, kur eksperti analizēs lidojuma datu ierakstītājus.

Anonīmas ASV izlūkdienestu amatpersonas iepriekš paziņoja, ka Malaizijas lidmašīnas notriekšana, iespējams, notikusi kļūdas pēc, un to izdarījuši slikti apmācītie promaskaviskie kaujinieki.

Vienlaikus kaujas starp Ukrainas bruņotajiem spēkiem un separātistiem turpinās. Doņeckā bāzētie kaujinieki paziņojuši, ka pieņēmušu lēmumu atkāpties no piepilsētas rajoniem, lai sagatavotos savu pozīciju aizsardzībai. Aplēses liecina, ka vairāk nekā 1000 cilvēki gājuši bojā kopš aprīlī sākās kaujas Ukrainas austrumos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti