Dienas ziņas

Attālinātām mācībām trūkst datoru

Dienas ziņas

Irāna draud atriebties par kodolzinātnieka nogalināšanu

D. Tramps gatavs pamest Balto namu

Donalds Tramps gatavs pamest Balto namu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

ASV prezidents Donalds Tramps sniedzis līdz šim skaidrāko signālu, ka tomēr gatavs pamest Balto namu. To viņš apstiprinājis žurnālistiem, lai gan notikušās vēlēšanas joprojām sauc par krāpnieciskām. Tikmēr jaunievēlētais prezidents Džo Baidens aicina sabiedrību nolikt malā politiskās nesaskaņas un kopīgi domāt par cīņu ar Covid-19.   

ĪSUMĀ:

  • Tiek gatavots balsojums ASV elektoru kolēģijā. 
  • Tramps aizvien vēlēšanas sauc par krāpnieciskām.
  • Taču viņš pirmo reizi pauda gatavību pamest Balto namu.
  • Trampa komandas tiesu darbi par vēlēšanu viltojumiem – bez rezultātiem.
  • Jau uzsākts formāls pārejas periods administrāciju maiņai.  
  • Baidens uzrunā aicina ASV sabiedrību būt saliedētākai un cīnīties ar Covid-19.

Daudzi ASV štati pašlaik joprojām turpina vēlēšanu rezultātu sertifikācijas procesu, kas ir sarežģītākais pēc iedzīvotāju skaita lielākajos štatos, sagatavojot prezidenta vēlēšanu pēdējo posmu – balsojumu elektoru kolēģijā.

Lai gan prezidents Tramps savu sakāvi vēlēšanās joprojām neatzīst un elektoru kolēģijas sadalījumu sauc par kļūdainu, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, viņš pirmo reizi faktiski atzina, ka personīgi nepretosies varas maiņai.

“Ja viņi tā darīs, viņi pieļaus kļūdu, jo šīs vēlēšanas bija krāpnieciskas. Tā, lai jūs saprastu – šīs vēlēšanas bija krāpšanās!” medijiem paziņoja Tramps.

Taču jautāts, vai viņš pametīs Balto namu, ja elektoru kolēģija ievēlēs Baidenu, Tramps atbildēja: “Es noteikti to darīšu, un jūs to zināt!”

Elektoru kolēģijā Džo Baidens ieguvis pārliecinošu pārsvaru 306 balsis – ievēlēšanai nepieciešamas 270 balsis.

Turklāt kopumā valstī par viņu nobalsoja par sešiem miljoniem amerikāņu vairāk nekā par Donaldu Trampu.

Visi Trampa komandas uzsāktie tiesu darbi, lai šo rezultātu apšaubītu, līdz šim noslēgušies bez panākumiem. Vēl vairākas lietas joprojām tiek izskatītas.

Nedēļas sākumā arī ar īpašas federālās administrācijas apstiprinājumu tika sākts formāls pārejas periods administrāciju maiņai.

Baidens sācis saņemt gan nepieciešamo finansējumu savas jaunās administrācijas darba sākšanai, gan slepeno drošības informāciju, kas pienākas jaunievēlētajam prezidentam.

Uzrunājot tautiešus ASV svinētajā Pateicības dienā, viņš aicināja ASV sabiedrību būt saliedētākai un palīdzēt ierobežot Covid-19 izplatību.

“Es zinu, ka valsts ir nogurusi no šīm savstarpējām cīņām. Mums jāatceras, ka pašlaik mēs karojam ar vīrusu, nevis cits ar citu.

Šajā brīdī mums ir jāiztaisno muguras, jādubulto savi centieni un jāapņemas cīnīties. Atcerēsimies, ka mēs visi šajā situācijā esam kopā. Daudziem no mums ir grūti dzirdēt, ka šī cīņa vēl nav galā. Mums vēl priekšā ir vairāki šīs cīņas mēneši,” uzsvēra Baidens.

Tikmēr Donalds Tramps paziņojis, ka sestdien dosies uz politisko mītiņu Džordžijas štatā, lai atbalstītu divus republikāņu kandidātus ASV Senāta vēlēšanu otrajā kārtā.

No šī balsojuma var izšķirties, kura no  partijām Senātu kontrolēs. Lai gan sākotnēji arī tur tika prognozēti lieli demokrātu partijas panākumi, vēlēšanu rezultāti lika demokrātiem vilties un pašlaik tiek uzskatīts, ka kontroli pār Senātu, visticamāk, saglabās republikāņi.

KONTEKSTS: 

ASV prezidenta vēlēšanas notika 3. novembrī. Šogad vēlēšanu rezultāti jāgaida ilgāk nekā citkārt, jo pandēmijas laikā daudzi izvēlējās balsot pirms oficiālās vēlēšanu dienas un pa pastu. Lai pārbaudītu iesūtītās balsis, nepieciešams ilgāks laiks.

Lai gan mediji Baidenu par vēlēšanu uzvarētāju pasludināja jau 7. novembrī, līdzšinējais prezidents Donalds Tramps atteicies atzīt savu sakāvi, apgalvojot, ka balsu skaitīšanas laikā notikusi krāpšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti