Dombrovskis: Viss liecina, ka spēsim sadarboties EK komandā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pirmdien Eiropas Parlamenta (EP) deputātu priekšā stājas Eiropas Komisāra amatam izvirzītais Latvijas kandidāts Valdis Dombrovskis. Svarīgs būs jautājums, kā viņš spēs strādāt komandā, kurā jāiekļauj citāda politiskā un ekonomiskā kursa piekritēji. Iztaujāšanu video tiešraidē skatieties portālā lsm.lv. 

Dombrovskim būs jāpārvar trīs stundu garš iztaujāšanas process, kuru veiks parlamenta atbildīgo komiteju deputāti. Tā ir ierastā procedūra pirms darba Eiropas Komisijā.

Taču Dombrovskis ir starp tiem septiņiem politiķiem, kam paredzēts pildīt nevis vienkāršu eirokomisāra darbu, bet gan būt par viceprezidentu un sastrādāties ar virkni citu komisāru. Viens no viņiem būs Francijas kandidāts Pjērs Moskovisī, kuru uzskata par Dombrovska nākamo gadu politiskās spēles grūtāko šaha zirdziņu.

Politikā pieredzējušais, 57 gadus vecais bijušais Francijas Finanšu ministrs Pjērs Moskovisī nominēts ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāra amatam. Viņa noklausīšanās raunds jau noticis, vētrains un kritikas pilns, tā kā Moskovisī pārstāvētā Francija ir viena no tām eirozonas valstīm, kas rāda būtiskas stabilitātes problēmas – ar augstu budžeta deficītu, parādu un citiem rādītājiem, kas neatbilst Eiropas Savienības prasībām.

Tas viss deputātus interesējis saistībā un ar Moskovisī uzticēto portfeli Eiropas Komisijā un faktu, ka viņš ir bijis tagad grūtībās nonākušās valsts finanšu ministrs. Moskovisī  būs viens no kopumā sešiem komisāriem, ar kuriem, veiksmīgi pārvarot noklausīšanās procesu un iegūstot Eiropas Komisijas viceprezidenta portfeli ar atbildības jomu „Eiro un sociālais dialogs”, Valdim Dombrovskim būs jāveido cieša sadarbība un jāveic koordinatora uzdevumi.

Kā iepriekš uzsvēris Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, viceprezidenti nebūs virsuzraugi, bet gan daļa no komandas: "Viceprezidents ir tas, kurš koordinē, veido, organizē komisāru komandu, ņemot vērā lielās prioritātes.”

Dombrovska portfelis, kurš, tiek uzskatīts par vienu no ietekmīgākajiem un plašākajiem visā Eiropas Komisijas sastāvā nonācis uzmanības lokā arī ar to, ka viņa komandā būs Pjērs Moskovisī, kas pārstāv gan vienu no Eiropas Savienības dibinātājvalstīm, gan vienu no visnozīmīgākajiem un ietekmīgākajiem politiskajiem spēlētājiem uz Eiropas politiskās skatuves, turklāt ir Dombrovskim pretēja – kreisa politiska spēka pārstāvis.

Eksperti lēš, ka Francijai būs grūti samierināties ar faktu, ka viņu kandidāts nav viceprezidents un, ka viņam būs jābūt vienam no spēlētājiem komandā, ko faktiski vadīs komisārs no jaunās valsts, no Latvijas, turklāt ar Francijas sociālistu valdībai pretējiem uzskatiem, piekrītot taupības politikai, nevis tēriņiem, uz ko, ekonomikas atdzīvināšanas vārdā tagad aicina Francijas valdība. Karstā noklausīšanās Eiropas parlamentā gan dzēsusi daļu bažu par to, ka Francija varētu pretendēt uz abižotas lielvalsts reakciju.

Dombrovksis sarunā ar Latvijas Radio atklāj, ka ar Moskovisī ir runājis par sadarbību un, ka tas jebkurā gadījumā būšot komandas darbs.

"Skaidrs, ka Eiropas Komisijā starp kandidātiem ir pārstāvji nno dažādiem politiskiem spēkiem, un šis ideoloģiskās atšķirības ir jāspēj pārvarēt un kopīgi jāstrādā uz rezultātu, uz Eiropas Savienības eknomiskās izaugsmes nodrošināšanu. Es esmu runājis ar Moskvisī kungu un citiem pretendentiem savā jomā un viss liecina par to, ka mēs spēsim produktīvi sadarboties," sacīja Dombrovskis.

Dombrovska noklausīšanās paredzēta pirmdienas pēcpusdienā Eiropas Parlamentā Briselē, un paredzams, ka, pretendējot uz viceprezidenta amatu, viņam nāksies atbildēt arī Eiropas Parlamenta deputātiem par gaidāmo sadarbību ar Moskovisī un iespēju sastrādāties ar pretējas politiskās frontes un citāda ekonomikas un finanšu kursa atbalstītāju no Francijas.

Eiropas Parlaments part visu komisijas sastāvu balsos 22. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti