Dombrovskis: Noklausīšanās bija smags pārbaudījums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Bijušais Latvijas premjers un Eiropas komisijas viceprezidenta, kā arī eiro un sociālā dialoga komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis pēc triju stundu garās noklausīšanās Eiropas Parlamentā žurnālistiem pauda, ka pārbaudījums ir bijis smags. Taču tālākais jau ir eirodeputātu rokās.

Trīs stundu garo noklausīšanās procesu Eiropas komisāra amatam izvirzītais Valdis Dombrovskis sāka ar 15 minūšu uzrunu, kurā minēja savu darbu Latvijas valdībā, argumentēja, kādēļ viņš būtu piemērots jaunajam amatam un kā saredz savus pienākumus.

Dombrovskis patlaban ir nominēts Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam ar atbildības jomu „Eiro un sociālais dialogs”, kas nozīmē, ka viņam būs cieši jāsadarbojas un jākoordinē vismaz sešu komisāru darbs.

Zālē, kas bija pilna ar Eiropas Parlamenta „Ekonomikas un monetārās”, kā arī „Nodarbinātības un sociālo lietu” komitejas deputātiem, Dombrovskim nācās atbildēt uz dažādiem jautājumiem, gan par portfeli kā tādu, gan par viņa taupības politiku un nodomiem risināt sociālās problēmas.

Viskritiskākie bija viņam pretējā spēka – kreiso frakciju deputāti, kuri, īpaši no Dienvidu valstīm, interesējās, vai taupības politiku viņš gatavojas pārnest arī uz pārējo Eiropu.

Jau pēc noklausīšanās procesa Dombrovskis atzina, ka tas ir bijis pamatīgs pārbaudījums. „Noklausīšanās bija pietiekami sarežģīta, jo ekonomikas un finanšu joma bija tā, kurā mēs redzam skaidras atšķirības starp dažādām ideoloģiskajām grupām Eiroparlamentā (EP) (..) Tālākais jau ir EP rokās,” teica Dombrovskis.

Daudzi žurnālisti un eksperti, kuri sekoja līdzi debatēm, un tās komentēja sociālās saziņas vietnē, piemēram, tviterī, atzina, ka tās bijušas tehniski sarežģītas, un gan jautātāji, gan atbildētājs lietojuši grūti saprotamu valodu.

Vaicāts, vai viņa nākotnes portfelis būs tālu no vienkāršajiem Eiropas iedzīvotājiem, Dombrovskis atzina, ka viens no uzdevumiem būs šo sarunu sabiedrībai padarīt saprotamu. „Šīs procedūras šobrīd ir ļoti sarežģītas, ļoti kompleksas un tajās orientējas tikai speciālisti, un viens no uzdevumiem būs tās padarīt vienkāršākas un dalībvalstīm un cilvēkiem saprotamākas,” klāstīja Dombrovskis.

Dombrovskis arī atzina, ka cieši līdzdarbosies un arī palīdzēs Latvijai, kad tā nākamgad pildīs Eiropas Savienībā prezidējošās valsts pienākumus, norādot, ka pat tad, ja komisāram ir jāstrādā visai Eiropai, tā valsts, kas viņu ir izvirzījusi, nav jāaizmirst.

„Dombrovskis ir izturējis pārbaudījumu,” tā sarunā ar Latvijas Radio atzina eiroparlamentārietis Roberts Zīle (Nacionālā Apvienības), kurš Dombrovskim arī uzdeva jautājumu par sociālo dempingu. „Viņš ir pierādījis to, ko viņš Latvijā ir neskaitāmas reizes pierādījis, ka var nomierināt jebkuru auditoriju. Jā, būs dažas kreisās grupas, kuras pēc noklausīšanās izrādīs zināmu neapmierinātību, taču tās nebūs izšķirošās, jo vadošās četras grupas, ieskaitot, liberāļus, būs pozitīvi noskaņotas,” teica Zīle.

Deputātiem lēmums ir jāpieņem 24 stundu laikā, taču Eiropas Parlaments nebalsos par katru komisāru atsevišķi, bet par visu kolēģiju kopā un tas notiks 22. oktobrī.

Valdis Dombrovskis ir Latvijas izvirzītais kandidāts darbam Eiropas Komisijā. Eiropas Parlamenta vēlēšanās jūnija sākumā viņa pārstāvētā partija „Vienotība” uzvarēja, un Dombrovskis bija tās pirmais numurs. Pēcāk koalīcija un valdība apstiprināja Dombrovska kandidatūru darbam EK. Sākotnēji Dombrovski minēja kā kandidātu citiem amatiem, piemēram, EK prezidents. Tomēr septembra sākumā kļuva skaidrs, ka viņš varētu kļūt par EK viceprezidentu jeb eiro un sociālā dialoga komisāru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti