Dombrovskis: Globālas sociālas un finansiālas problēmas var kavēt ES izaugsmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mūsdienu Eiropas Savienība (ES) saskaras ar vairākām globālām sociālām un finansiālām problēmām, tendencēm un norisēm, kas var kavēt ES izaugsmi vai pat radīt stagnāciju, pirmdien uzrunā Eiropas Parlamentam sacīja Eiropas Komisijas viceprezidenta, kā arī eiro un sociālā dialoga komisāra amata kandidāts Valdis Dombrovskis.

Viņš pauda, ka ES ir liels jauniešu bezdarbs, taču Eiropa nevar atļauties zaudēt veselu paaudzi. Tāpat ir vērojama sabiedrības novecošanās, zema inflācija un vāja sabiedrības spēja uzņemties kredītsaistības, kas liedz bankām stimulēt ekonomiku.

Dombrovskis uzsvēra, ka gan sociāli, gan finansiāli ES ir kur attīstīties. Piemēram, tā saucamā „Troika” ir jāaizstāj ar daudz demokrātiskāku un atbalstošāku mehānismu finanšu grūtībās nonākušām valstīm. Par „Troiku” sauc Eiropas Komisiju, Starptautisko valūtas fondu un Pasaules banku, kas pēdējos gados ir vadījusi starptautiskās finanšu palīdzības sniegšanu tām ES valstīm, kam tas bija vajadzīgs.

Viens no pirmajiem punktiem, lai uzlabotu ES dalībvalstu ekonomisko situāciju ir investīciju paketes 300 miljardu eiro apmērā turpmāko triju gadu laikā. Šī nauda būs veltīta darba vietu un konkurētspējas attīstībai. Tieši konkurētspēju, iekšējā tirgus stiprināšanu, piemēram, digitālajā tirgū, pakalpojumu tirgū un enerģijā, kā arī investīcijas zināšanu attīstībā Dombrovskis savā uzrunā minēja kā vienas no ES ekonomikas politikas prioritātēm. Citu darbu vidū viņš minēja arī birokrātijas mazināšanu mazajam un vidējam biznesam.

Bijušais Latvijas premjers arī pauda, ka visām 28 ES dalībvalstīm būtu jābūt eirozonā.

Valdis Dombrovskis ir Latvijas izvirzītais kandidāts darbam Eiropas Komisijā. Eiropas Parlamenta vēlēšanās jūnija sākumā viņa pārstāvētā partija „Vienotība” uzvarēja, un Dombrovskis bija tās pirmais numurs. Pēcāk koalīcija un valdība apstiprināja Dombrovska kandidatūru darbam EK. Sākotnēji Dombrovski minēja kā kandidātu citiem amatiem, piemēram, EK prezidents. Tomēr septembra sākumā kļuva skaidrs, ka viņš varētu kļūt par EK viceprezidentu jeb eiro un sociālā dialoga komisāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti