Divas lielas ES institūcijas no Londonas pārcels uz Amsterdamu un Parīzi

Divu lielu un nozīmīgu Eiropas Savienības (ES) institūciju galvenos birojus, kas šobrīd atrodas Londonā, tuvākajos gados pārcels uz Amsterdamu un Parīzi, vēsta AFP.

Paredzams, ka ES Zāļu aģentūra atradīsies Amsterdamā, savukārt ES banku administrācija – Parīzē. Jau iepriekš bija zināms, ka abas institūcijas pārcels no Lielbritānijas uz citu ES valsti, jo briti pērn jūnijā referendumā nolēma izstāties no ES. Tādējādi abas institūcijas vairs nevarēja atrasties valstī, kas pati vairs nebūs ES dalībvalsts.

“Šā gada 22.jūnijā valstu un valdību vadītāji atbalstīja procedūru, kas  nosaka jaunu divu aģentūru – Eiropas Zāļu aģentūras un Eiropas  Banku administrācijas - izvietošanu. Saskaņā ar šo procedūru balsojumā Amsterdama tika izvēlēta par jauno Zāļu aģentūras mītnes vietu, bet Parīzē atradīsies Banku aģentūra,” pēc lēmuma pieņemšanas sacīja Igaunijas ES lietu ministra vietnieks Mati Māsiks.

Abām institūcijām Nīderlandē un Francijā būs jāiekārtojas līdz 2019. gada martam, kad Lielbritānija iecerējusi izstāties no ES.

Amsterdamas kandidatūra izšķirošajā balsojumā, kurā piedalījās visas ES dalībvalstis, izņemot Lielbritāniju, ieguva lielāku atbalstu nekā galvenā konkurente Milāna Itālijā. Toties Parīzes kandidatūra izpelnījās lielāku atbalstu nekā Īrijas galvaspilsēta Dublina. Kopumā gan pilsētu skaits, kas vēlējās vienu vai otru institūciju, ir ievērojami lielāks – vairāk nekā 20.

Briseles amatpersonas informē, ka uz Banku administrācijas izmitināšanu kandidēja astoņas pilsētas. Tikai trešajā aizklātās balsošanas kārtā Parīze pārspēja galveno konkurenti. Savukārt uzņemt zāļu aģentūru vēlējās 16 pilsētas, un arī Amsterdama tika izraudzīta trešajā aizklātās balsošanas kārtā.

Par šiem lēmumiem nobalsoja 27 bloka dalībvalstis, un lemšanā nepiedalījās Lielbritānijas pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti