Divās Berlīnes lidostās pagarināts darbinieku streiks

Divās Berlīnes lidostās pagarināts darbinieku streiks, kā rezultātā atcelti gandrīz visi no Vācijas galvaspilsētas izlidojošie reisi. Šādu lēmumu pieņēmusi darbiniekus pārstāvošā arodbiedrība, kas nav apmierināta ar panākto progresu sarunās ar lidostas vadību.

Streiks Tēgeles un Šēnefeldas lidostās tika atjaunots pirmdien, 13. martā, četros no rīta, un gaidāms, ka tā dēļ tuvākās diennakts laikā neizlidos vēl 650 iepriekš ieplānoto reisu.

Darbiniekus pārstāvošā arodbiedrība pieprasa algu palielināšanu aptuveni 2000 strādnieku, kuri apkalpo pasažieru bagāžu.  Pašlaik šie darbinieki saņem 11 eiro stundā, un arodbiedrība vēlas, lai atalgojums tiktu palielināts vēl par vienu eiro.

Jau ziņots, ka Berlīnē piektdien, 10.martā, notika vērienīgs lidostas darbinieku streiks. Atcelti gandrīz visi lidojumi uz abām Vācijas galvaspilsētas lidostām. Lidostas darbinieku arodbiedrība ir uzsākusi protesta akciju, jo darba devēji nepiekrīt prasībai palielināt darbinieku samaksu par aptuveni 10%.

Streiks ir ietekmējis arī ap 600 aviokompānijas “airBaltic” pasažieru. Kopumā šī protesta akcija ir ietekmējusi vairāk nekā 10 000 pasažieru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti