Dienas ziņas

Vidzemē veido profesionālā dienesta apakšvienības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apšaudēs Vācijā nogalināti deviņi cilvēki

Divās apšaudēs Vācijā vismaz 9 bojāgājušie

Vismaz deviņi cilvēki gājuši bojā apšaudē Vācijas pilsētā Hānavā. Kāds vīrietis atklājis uguni divos bāros. Policija uzskata, ka 43 gadus vecais uzbrucējs rīkojās rasistisku un galēji labēju motīvu vadīts. Aizdomās turēto vēlāk atrada mirušu savās mājās blakus viņa mātes mirstīgajām atliekām. Lietas izmeklēšanu pārņēmusi pretterorisma prokuratūra.

Divās apšaudēs Vācijā vismaz 9 bojāgājušieUģis Lībietis

  Hānava atrodas Hesenes federālajā zemē apmēram 20 kilometrus no Frankfurtes pie Mainas, un tajā ir gandrīz 100 tūkstoši iedzīvotāju.

  Ziņas par divām apšaudēm Vācijas pilsētas Hānavas ūdenspīpju bāros tika saņemtas vēlu vakarā. Sākotnējā informācija liecināja, ka kāds uzbrucējs vispirms atklājis uguni vienā no bāriem pilsētas centrā, bet pēc tam ar automašīnu devies uz līdzīgu bāru aptuveni divu kilometru attālumā.

  "Dzirdēju šāvienus un izskrēju ārā no savas kafejnīcas. Neko neredzēju, tikai, ka bāru durvis atvērtas un cilvēki skrien ārā no citiem restorāniem. Ieskrēju atpakaļ un teicu apmeklētājiem, lai iet prom no logiem," stāstīja aculiecinieks Kadirs Kose.

  Policija 43 gadus veco uzbrucēju identificēja. Neilgi pēc uzbrukumiem policija uz zemes un ar helikopteru palīdzību centās atrast iespējamo uzbrucēja automašīnu. Pateicoties aculiecinieku sniegtajām ziņām, automašīna tika atrasta pie uzbrucēja dzīvesvietas netālu no otrās apšaudes vietas. Tur aizdomās turēto atrada mirušu blakus viņa 72 gadus vecās mātes mirstīgajām atliekām. Policija uzskata, ka viņš rīkojās viens, nogalināja savu māti un izdarīja pašnāvību.

  Apšaudēs abos ūdenspīpju bāros nogalināti deviņi cilvēki, vēl četri ievainoti. Vismaz pieci nogalinātie bija Turcijas valstspiederīgie, paziņoja Ankara.

  Izdevums "Bild" ziņoja, ka uzbrucējs ir Vācijas pilsonis, kuram bijusi ieroča nēsāšanas atļauja. Iepriekš varasiestāžu uzmanības lokā aizdomās turētais nebija nonācis. Uzbrucējs rīkojās galēji labēju un ksenofobisku motīvu vadīts, uzskata izmeklētāji, un notikušo izmeklē kā teroraktu. Viņi pārbauda aizdomās turētā internetā ievietotu video, kurā viņš negatīvi runā par migrantiem no arābu valstīm un Turcijas, kā arī atsaucas uz galēji labējo sazvērestības teorijām.

  Lietas izmeklēšanu savās rokās ir pārņēmusi federālā pretterorisma prokuratūra. Tās paziņojumā norādīts, ka šāds lēmums pieņemts lietas nopietnības un iespējamo ksenofobisko motīvu dēļ. Arī Hesenes federālās zemes iekšlietu ministrs Peters Boits apstiprinājis, ka atrastie pierādījumi liek domāt par saistību ar galēji labējā spārna ekstrēmistiem.

  Pie Hesenes federālās zemes parlamenta karogi ceturtdien plīvo ar sēru lentēm. Vakarā Berlīnē tiek rīkota demonstrācija pret galēji labējo ekstrēmismu.

  Vācijas kanclere Angela Merkele nosodīja Hānavas apšaudes un solīja pilnīgu izmeklēšanu.

  "Rasisms ir inde. Naids ir inde. Šī inde eksistē mūsu sabiedrībā, un tā bijusi vainojama pie pārāk daudziem noziegumiem.

  Mēs nešķirojam pilsoņus pēc viņu izcelsmes vai reliģijas. Mēs apņēmīgi un ar visu spēku stāsimies pretim tiem, kas mēģina sašķelt Vāciju," paziņoja Merkele.

  Apšaudi nosodīja arī musulmaņu un ebreju organizācijas.

  Pagājušajā gadā Vāciju jau satricināja vairāki līdzīgi uzbrukumi. Jūnijā neonacistu ekstrēmists nošāva imigrācijai labvēlīgi noskaņoto reģionālo politiķi Valteru Lībki. Savukārt oktobrī antisemītiski noskaņoti neonacisti mēģināja iebrukt sinagogā austrumu pilsētā Hallē, nogalinot divus cilvēkus. Reaģējot uz šiem uzbrukumiem, Vācijas valdība pieņēma lēmumu ievērojami palielināt finansējumu drošības iestādēm.

  Arī pagājušajā nedēļā Vācijas policija aizturēja 12 galēji labējas grupas dalībniekus, kuri esot plānojuši šokējoši liela apmēra uzbrukumus mošejām, kas būtu līdzīgi Kraistčērčas uzbrukumam Jaunzēlandē, kur tika nogalināts 51 cilvēks. Pēc šiem arestiem Vācijas Turku islāma organizācija, kas finansē aptuveni 900 mošejas visā Vācijā, aicināja pastiprināti aizsargāt valstī dzīvojošos musulmaņus, kuri Vācijā vairs nejūtoties droši. Arī Vācijas Centrālā musulmaņu padome asi nosodījusi pagājušās nakts uzbrukumus, nosaucot tos par uzbrukumu demokrātijai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti