Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas vadītāju trešais samits notiks septembrī

Septembrī Phenjanā notiks Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas vadītāju tikšanās. Pirmdien, 13.augustā, abu Koreju augsta ranga amatpersonu sanāksmē  panākta vienošanās, ka abas valstis sāks gatavoties līderu samitam.

Galvenais valstu vadītāju sarunu mērķis – uzlabot pārrobežu saikni un nodrošināt mieru Korejas pussalā.  

Septembrī gaidāmā Muna Džēina un Kima Čenuna tikšanās būs jau trešā reize šogad, kad tiekas abu Koreju līderi. Samits notiks laikā, kad pieaug neziņa saistībā ar Ziemeļkorejas denuklearizācijas plāniem, par kuriem plaši tika runāts pēc Kima tikšanās ar Džēinu aprīlī un maijā, kā arī pēc samita ar Donaldu Trampu.

“Pirms virzīties uz priekšu, mums jāizdara nepadarītie darbi. 27. aprīļa deklarācija paredz, ka ir nepieciešama jauna valstu līderu tikšanās. Es ticu, ka, diskutējot par kodolatbruņošanās nepieciešamību, mums izdosies panākt mūsu tautām labvēlīgu vienošanos,” medijiem pauda Koreju Apvienošanās komitejas priekšsēdētājs Ri Songvons.

Amatpersonas sacīja, ka, neatrisinot dažādus jautājumus, var rasties negaidītas problēmas. Par kādiem jautājumiem tieši domāts, atklāts netika.

Iepriekšējās Kima un Muna tikšanās notika Panmundžomas ciematā, un šī būs pirmā reize, kad Muns dosies uz Ziemeļkorejas galvaspilsētu.

KONTEKSTS:

Ziemeļkorejai par tās kodolprogrammas īstenošanu piemērots smags sankciju režīms. Jūnijā Kima un Trampa samita laikā abi līderi parakstīja vienošanos par Korejas pussalas denuklearizāciju, taču šajā dokumentā nav minēti konkrēti soļi saistībā ar kodolatbruņošanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti