Dienvidkorejas prokuratūra eksprezidenti oficiāli apsūdz korupcijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Dienvidkorejas prokuratūra izvirzījusi oficiālas apsūdzības gāztajai valsts prezidentei Pakai Gunhjei, kura jau atrodas apcietinājumā. Tāpat šajā skandālā valsts varas iestādes nolēmušas arestēt lielā tirdzniecības un ražošanas koncerna “Lotte” vadītāju. Arī viņš tāpat kā “Samsung” grupas vadītājs tiek vainoti kukuļdošanā ar mērķi panākt labvēlīgus lēmumus no valdības.

Dienvidkorejas korupcijas skandāls kļūst arvien plašāks. Valsts prokuratūra ir paziņojusi, ka lietas ietvaros tā arestējusi vēl viena liela uzņēmuma vadītāju. Tas ir 62 gadus vecais Šins Dongbins, kurš vada koncernu “Lotte”. Šim uzņēmumam pieder gan plaša lielveikalu ķēde, kas darbojas Korejā un Ķīnā, gan arī viesnīcas un rūpnīcas, kas specializējas ķīmisko vielu ražošanā.

Prokuratūra uzskata, ka koncerna “Lotte” vadītājs ir piedāvājis nepilnu sešu miljonu eiro kukuli sporta federācijai, kas ir saistīta ar gāztās valsts prezidentes draudzeni un uzticības personu Čoju Sunsilu. Uzņēmuma pārstāvji noliedz, ka ar šādiem maksājumiem viņi būtu mēģinājuši panākt prezidentes labvēlību un pretimnākšanu biznesa jautājumu risināšanā.

“Lotte” kļuva jau par otro Dienvidkorejas koncernu, kas tiek saistīts ar gāztās prezidentes Pakas Gunhjes korupcijas skandālu. Apcietinājumā jau kopš februāra atrodas arī starptautiski pazīstamā elektronikas ražotāja “Samsung Group” faktiskais vadītājs Džejs Lī. Prokuratūra viņu apsūdz gandrīz 30 miljonu eiro kukuļa došanā ar prezidenti saistītajiem cilvēkiem.

“Samsung” grupas mērķis esot bijis nodrošināties ar valsts vadītājas atbalstu uzņēmuma varas pārējas procesā no tēva pie dēla. “Samsung” nepiekrīt izvirzītajām apsūdzībām.

Tāpat Dienvidkorejas prokuratūra paziņojusi, ka tā ir izvirzījusi formālās apsūdzības bijušajai prezidentei Pakai.

Viņai tiek pārmesta dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, korupcija, valsts noslēpumu izpaušana, kā arī citi pārkāpumi.

Valsts parlaments nobalsoja par Pakas atstādināšanu no amata, un šo lēmumu vēlāk ir apstiprinājusi arī Dienvidkorejas Augstākā tiesa. Pēc tam bijusī valsts vadītāja tika arestēta un joprojām atrodas cietumā Seulas pievārtē.

Aiz restēm ir arī bijušās prezidentes draudzene Čoja. Kā bijušās valsts vadītājas uzticības persona Čoja ir faktiski vadījusi valsti. Un kukuļi pārsvarā izpaudās kā korporāciju ziedojumi dažādām sporta federācijām un labdarības fondiem. Ir zināms, ka Čojas meita profesionāli nodarbojas ar jāšanas sportu, un viens no uzņēmumiem faktiski ir apmaksājis viņas karjeru. Pēc prokuratūras pieprasījuma Čojas meita tika arestēta Dānijā.

Kopumā bijušās prezidentes draudzene ir panākusi, ka korporācijas iemaksā dažādos ar viņu saistītos fondos aptuveni 66 miljonus eiro. Prokuratūra uzskata, ka šo naudu viņa lielākoties izmantoja savām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti