Dienvidkorejas prezidents ved pāvestam Kima vēstuli

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins ceturtdien tiksies ar Romas pāvestu Francisku. Šīs tikšanās laikā katoļu baznīcas vadītājam tiks nodota arī Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna nosūtīta vēstule ar uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Phenjanu. Tiek uzskatīts, ka Ziemeļkorejas līderis cer arī uz pāvesta palīdzību miera sarunās, līdzīgu tai, ko Vatikāns savulaik spēlēja, uzlabojot ASV un Kubas attiecības.

Kā paziņojuši Vatikāna pārstāvji, Romas pāvests Francisks rūpīgi seko notikumu attīstībai Korejas pussalā. 2014. gadā, apmeklējot Dienvidkorejā notiekošās 6. Āzijas jaunatnes dienas, Francisks savu mesu veltīja tieši abu Koreju samierināšanai, aicinot visus korejiešus atteikties no aizdomām un konfrontācijas, kā arī atrast ceļus miera nodibināšanai. Tāpat Francisks atzinīgi izteicies arī par abu Koreju un ASV miera sarunām.

Savas vizītes laikā Eiropā Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins aktīvi aicina dažādus Eiropas līderus iedrošināt Ziemeļkorejas vadoni Kimu Čenunu par to, ka viņš ir pieņēmis pareizu lēmumu samazināt vai pilnībā likvidēt Phenjanas kodolprogrammu. Pagaidām gan Dienvidkorejas līderis tiek kritizēts par to, ka pārāk lielu uzmanību pievērš tieši mieram Korejas pussalā un attiecību uzlabošanai ar komunistisko kaimiņvalsti, nevis pietiekami stingri pieprasa Ziemeļkorejas kodolprogrammas likvidēšanu.

Runājot par Kima Čenuna nosūtīto vēstuli pāvestam Franciskam, zināms vien tas, ka gadījumā, ja Romas Katoļu baznīcas galva izlemtu apmeklēt Phenjanu, Kims Čenuns solot viņam noorganizēt siltu uzņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti