Dienas notikumu apskats

EK rosina stiprināt aizsardzību pret kibernoziegumiem; Latvijā tam resursus neatrod

Dienas notikumu apskats

Spānijas rīcība - trieciens Katalonijas referendumam

Dienvidkorejas prezidents: Korejas pussalā nejauši var izcelties karš

Dienvidkorejas prezidents: Korejas pussalā nejauši var izcelties karš

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ir jāmazina saspīlējums ap Ziemeļkoreju, citādi var nejauši izcelties karš. Par šādiem riskiem ceturtdien, 21. septembrī, brīdināja Ziemeļkorejas kaimiņvalsts Dienvidkorejas prezidents uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā.

Ziemeļkorejas kodolprogrammas attīstība un izaicinošā rīcība joprojām ir galvenais temats Apvienotajās Nācijās šonedēļ. Tomēr pagaidām nav pazīmju, ka saspīlējums mazinātos.

ASV prezidents Donalds Tramps uzrunā ANO draudēja Ziemeļkoreju pilnībā iznīcināt, uz ko Phenjana atbildēja, Trampa runu nosaucot par „suņa rejām”.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins ceturtdien uzrunā ANO Ģenerālajā asamblejā aicināja ievērot savaldību un mazināt saspīlējumu ap situāciju, kas izveidojusies saistībā ar intensīvākiem Ziemeļkorejas ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumiem.

Viņš brīdināja, ka šādā nokaitētā situācijā var izcelties „nejaušas militārās sadursmes”, kas var „sagraut mieru.”

Dienvidkorejas prezidents arī uzsvēra, ka viņa valdība necenšas panākt Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna režīma sabrukumu un Seula ir gatava palīdzēt Phenjanai, ja tā mainīs savu kursu un izbeigs militārās provokācijas.

Dienvidkorejas prezidents ieņēma samiernieciskāku toni, ņemot vērā, ka situācija kļūst arvien nokaitētāka, un pirmā valsts, kas smagi ciestu atklāta bruņota konflikta gadījumā, būtu tieši Dienvidkoreja.

Daudz draudīgāku toni, no vienas puses - iedrošinot, bet no otras - satraucot Ziemeļkorejas reģionālās kaimiņvalstis, ieņēmis Tramps. Pirms pāris dienām, kad viņš uzrunāja ANO Ģenerālo asambleju, Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem. Kimu viņš ironiski nodēvēja par „raķešu vīru”. „Neviens nav izrādījis lielāku nicinājumu pret citām nācijām un pašu tautas labklājību kā morāli samaitātais Ziemeļkorejas režīms. Savienotajām Valstīm ir liels spēks un pacietība. Bet ja Savienotās Valstis ir spiestas aizsargāt sevi vai savus sabiedrotos, mums nebūs citas izvēles kā pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju. Raķešu vīrs dodas pašnāvnieka misijā. Savienotās Valstis ir gatavas un varošas, bet cerams, tas nebūs nepieciešams,” pauda Tramps.

Dienu vēlāk atbildi parādā nepalika arī Phenjana. Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ļi Jonho, arī uzrunājot Ģenerālo asambleju, Trampa teikto pielīdzināja suņa rejām.

Viņš paziņoja – ja Tramps „domāja, ka var mūs nobiedēt rejoša suņa skaņām, tad viņš tiešām sapņo”.

Spriedze reģionā ar jaunu sparu pastiprinājās pēc tam, kad Ziemeļkoreja septembra sākumā īstenoja ūdeņraža bumbas izmēģinājumu. Tas bija jau sestais kodolizmēģinājums kopš 2006.gada, un, kā izskatās, līdz šim spēcīgākais. Pēdējā mēneša laikā Phenjana arī divas reizes izšāvusi raķeti pāri Japānai. Tiek ieviestas jaunas sankcijas, taču Kima režīms atbild, ka ar divkāršu sparu turpinās attīstīt savu kodolprogrammu, kuras mērķis ir izstrādāt raķeti, kas ar uzmontētu kodolgalviņu var sasniegt Savienoto Valstu kontinentālo daļu. Ziemeļkoreja uzstāj, ka tai ir tiesības uz kodolieročiem, lai nodrošinātos pret ārējiem draudiem režīma pastāvēšanai.

Ziemeļkoreja ar ASV un Dienvidkoreju vairākkārt apmainījušies asiem viedokļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti