Dienvidkoreja varētu atlikt koordinācijas centra atvēršanu Ziemeļkorejā

Dienvidkorejas amatpersonas paziņojušas, ka varētu atlikt koordinācijas centra atvēršanu Ziemeļkorejā. Šādi Dienvidkoreja reaģē uz ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atcelt valsts sekretāra Maika Pompeo vizīti Phenjanā. Pašlaik gan Dienvidkoreja, gan ASV nenovēro progresu saistībā ar Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos. 

Dienvidkorejas prezidenta preses pārstāvis sacīja, ka Korejas pussalā ir radusies jauna situācija, kādēļ ir nepieciešams pārskatīt vairākas lietas, to vidū arī koordinācijas biroja atvēršanu. 

Vienošanās par tā atvēršanu tika panākta aprīlī notikušajās Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina un Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna sarunās. Muns atbalsta sadarbību ar Ziemeļkoreju, kā arī vēlas veicināt pārrobežu sadarbību pat tad, ja tas var atšķirties no Vašingtonas nostājas. 

Iecerēts, ka koordinācijas birojs atradīsies pierobežas pilsētā Kesonā. 

Savukārt pagājušajā nedēļā Tramps atcēla Pompeo vizīti Ziemeļkorejā, uzsverot progresa trūkumu saistībā ar Ziemeļkorejas denuklearizāciju. Pompeo spēlē nozīmīgu lomu Trampa Ziemeļkorejas politikas īstenošanā – viņš Phenjanā kopš aprīļa bijis trīs reizes. 

Tikmēr ASV Valsts departamentā norāda, ka sarunas ar Ziemeļkoreju turpinās. 

"Pēdējā pusgada laikā panākts ievērojams progress. Šajā laikā mums ir bijušas vairāk sarunas nekā pēdējo desmit gadu laikā. Mēs vēlamies turpināt šīs sarunas. Pašlaik notiek konsultācijas, taču drīzumā varētu būt jaunas ASV amatpersonu vizītes Ziemeļkorejā," norādīja ASV Valsts departamenta pārstāve Hetere Nauerta.

Lai arī Tramps un Kims 12. jūnijā parakstīja kopīgu dokumentu, kurā Ziemeļkoreja solīja strādāt pie Korejas pussalas denuklearizāijas, līdz šim nav bijušas manāmas pazīmes, ka šajā jautājumā būtu panākts progress. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti