Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas samitā dominēs Ķīnas un Ziemeļkorejas jautājumi

Ceturtdien, 10. novembrī, Kambodžā sāksies Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas jeb saīsinājumā ASEAN samits. Tajā piedalīsies arī ASV prezidents Džo Baidens.

Sagaidāms, ka samita galveno jautājumu lokā būs ASV un Ķīnas sāncensība un pieaugošās bažas par jaunu Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu. Kāda augsta ranga ASV amatpersona sacīja, ka Baidens samitā uzsvērs miera nozīmi reģionā, tostarp Taivānā, un "uz noteikumiem balstītās starptautiskās kārtības" ievērošanu.

Veicot otro braucienu uz Āziju šogad, mirkli pēc vidustermiņa vēlēšanām, ASV prezidents Džo Baidens saskaras ar vēl vienu grūtu cīņu, lai uzrunātu asociācijas līderus, no kuriem daudzi ir piesardzīgi no atklātas nostāšanās pret milzīgo kaimiņu un galveno tirdzniecības partneri Ķīnu.

Maijā Vašingtonā notikušajā samitā ar ASEAN līderiem Baidens solīja 150 miljonu ASV dolāru atbalstu Dienvidaustrumāzijas valstīm. Tikmēr Ķīna pagājušajā gadā reģionam apsolīja pusotru miljardu dolāru Covid-19 palīdzības jomā vien.

Analītiķi norāda, ka Ķīna centīsies nostiprināt savas attiecības ar Dienvidaustrumāzijas valstīm, lai vai nu panāktu reģionālo atbalstu Pekinai, vai arī nodrošinātu, ka tās nenostājas Pekinas sāncenša ASV pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti