«Der Spiegel»: Vācijā sākta jauna izmeklēšana aizdomās par NSA spiegošanu

Vācijas varas iestādes izmeklē aizdomas par jaunu iespējamas spiegošanas gadījumu, kas saistīts ar ASV Nacionālās drošības aģentūru (NSA), sestdien vēstīja nedēļas laikraksts "Der Spiegel".

Informācija izplatīta pēc tam, kad pierādījumu trūkuma dēļ jūnijā tikta izbeigta izmeklēšana saistībā ar aizdomām, ka ASV dienesti ir izspiegojuši Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Vācijas un ASV attiecībās saspīlējumu radīja NSA līgumdarbinieka Edvarda Snoudena 2013.gadā publiskotie dati par to, ka ASV īsteno plašu izlūkošanas programmu, kas vērsta arī pret citu valstu iedzīvotājiem un augstākā ranga politiķiem.

Jaunākā izmeklēšana, ko veicot Vācijas federālā prokuratūra, ir vērsta pret nezināmām personām par "izspiegošanas darbībām", vēstīja "Der Spiegel".

Tā centrējas ap kāda kancelejas nodaļas vadītāja klēpjdatoru, kurā, kā tiek uzskatīts, ir instalēts spiegošanas vīruss, kas pazīstams ar nosaukumu "Regin", liecina "Der Spiegel" rīcībā esošā informācija.

"Trojas zirga" tipa vīruss, kas klēpjdatorā atklāts pērn, ļauj novērot visus datorā ievadītos datus un nosūtīt tos vīrusa uzstādītājam, piebilda "Der Spiegel".

"Mēs varam apstiprināt, ka notiek izmeklēšana" saistībā ar "kaitniecisku programmatūru", kas tiek saukta par "Regin", teica federālās prokuratūras preses pārstāve, atsakoties apstiprināt citas detaļas no izdevuma vēstītā.

Atsaucoties uz speciālistiem "Der Spiegel" vēstīja, ka "nav šaubu", ka "Regin" var tikt sasaistīts ar NSA vai Lielbritānijas izlūkošanas dienestu GCHQ, kas, kā atklāja Snoudena noplūdinātie dokumenti, cieši sadarbojās ar kolēģiem ASV, tostarp noklausoties un pārtverot telefona sarunas un elektroniskā pasta saraksti Vācijā.

Lai gan Snoudenam bija aizdomas, ka ASV ir izspiegojušas daudzu Eiropas valstu valdības, viņa atklātais īpašu saniknojumu izraisīja Vācijā, kur valda rūgtums par masu pilsoņu izspiegošanu, ko veica komunistiskās bijušās Austrumvācijas, kur uzauga Merkele, slepenpolicija "Stasi".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti