Rīta Panorāma

Salaspilī uzbūvēts jauns oranžērijs

Rīta Panorāma

Ikgadējās ārpolitikas debates, intervija ar Borisu Cileviču

Intervija ar Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju Ojāru Ēriku Kalniņu

Deputāts: 9.maija svinībās Maskavā no ES varētu piedalīties tikai vēstnieki

Pēc Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru sarunām, kurās apspriestas arī iespējas doties uz 9.maija svinībām Maskavā, ir pazīmes, ka piedalīties varētu tikai vietējie vēstnieki. Tā intervijā Latvijas Radio atklāja Saeimas ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš ("Vienotība").

Pirmdien arī Eiropas Savienības ministri apsprieda ielūgumu doties uz svinībām Maskavā. Kalniņš atklāja - pazīmes esot tam, ka vairākums uzskata: piedalīties varētu tikai vietējie vēstnieki.

Intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” Kalniņš piebilda, ka nezina, vai uz Maskavu varētu doties arī ES augstā pārstāve Federika Mogerīni, bet viņš būtu pārsteigts, ja tā notiktu.

Ārlietu komisijas vadītājs arī pauda pārliecību, ka uz svinībām Maskavā neviena augsta amatpersona no Latvijas nebrauks.

„Tā nav tā vieta, tas nav tas laiks, lai uzturētu sarunas ar Krieviju,” piebilda Kalniņš.

„Neuzskatu, ka kādam no Latvijas, vismaz augstā līmenī, vajadzētu braukt. Un esmu pārliecināts, ka prezidents ir līdzīgās domās. Te ir tikai jautājums, kad un kā to pasaka. Un jāņem vērā, ka esam Eiropas Savienības Padomē prezidējošā valsts, līdz ar to mums jāskatās, mēs nevaram skriet pa priekšu ar deklarācijām."

Taujāts par iemesliem atbildes vilcināšanā, deputāts pieļāva, ka tam varētu būt taktiski apsvērumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti